Przeszkadzała mu rura od gazu, więc ją.... upiłował

2023-02-02 9:52
Gaz
Autor: fot. Pixabay

Taki pomysł na poradzenie sobie z instalacją miał 49-letni obywatel Azerbejdżanu. Mężczyzna remontował mieszkanie na jednym z osiedli na Pradze-Południe. Teraz może pójść do więzienia.

Dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o gazie ulatniającym się w 10-piętrowym bloku. Na miejsce wezwano też straż pożarną i pogotowie gazowe. Policjanci od razu ustalili, kto mógł stać za ulatniającym się gazem i zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz. Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek upiłował ją. Jak twierdził, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu.

Kiedy jednak poczuł zapach gazu, sam postanowił sytuację rozwiązać. Najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował i w ogóle nie widział w tym niczego złego. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu do 8 lat za kratami.