Przyjdź Królestwo Twoje

2022-11-17 7:01
Sanktuarium w Niepokalanowie
Autor: fot. Klasztor w Niepokalanowie

Pod takim hasłem w sobotę (19.11) odbędzie się czuwanie modlitewne. To w sanktuarium w Niepokalanowie. Organizatorami są: Fundacja Solo Dios Basta oraz ojcowie franciszkanie.

Inicjatywa była konsultowana z przedstawicielami KEP i z metropolitą warszawskim - kardynałem Kazimierzem Nyczem. W Kościele katolickim 20 listopada obchodzona będzie bowiem w tym roku uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W jej centrum jest przyjęcie Syna Bożego jako swojego króla, czyli wewnętrzna przemiana i nawrócenie do Boga zgodnie z wymaganiami Ewangelii.

W wigilię tej uroczystości (19.11) w bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie pod Warszawą odbędzie się czuwanie modlitewne zorganizowane przez Fundację Solo Dios Basta wraz z braćmi i ojcami franciszkanami z Niepokalanowa. Do czuwania mogą włączyć parafie, zakony i rodziny z całej Polski. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 16:00 modlitwą różańcową. W programie zaplanowano też dwie konferencje. Jedną z nich wygłosi egzorcysta, franciszkanin z Niepokalanowa, ojciec Michał Chaciński. Podejmie on temat zagrożeń duchowych wyjaśniając, co przeszkadza człowiekowi w wyborze Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela oraz zwróci uwagę na to co pomaga na drodze jego życia duchowego.Druga konferencja będzie poświęcona postaci włoskiego kapłana Sługi Bożego, ks. Dolindo Ruotolo.

O godzinie 18:00 odbędzie się zaś Msza Święta. z uroczystym odnowieniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla. Po godzinie 21:00 rozpocznie się całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które zakończy się o godzinie 6:00, niedzielną Mszą Świętą. O godz. 19:00 będzie też pokaz przedpremierowy nowego filmu o ks. Dolindo Ruotolo, wyprodukowanego przez Fundację Solo Dios Basta. Od 27 listopada będzie on dostępny do obejrzenia na stronie internetowej www.krolestwotwoje.pl oraz www.rozaniecdogranic.pl