Warszawa. Remont na Sokratesa potrwa dłużej

2022-01-19 7:44
Remont drogi
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Przebudowa ulicy zakończy się dopiero na wiosnę. Poinformował o tym Zarząd Dróg Miejskich. Powodem są między innymi... zawirowania ze strefą płatnego parkowania.

W ubiegłym roku wiceprezydent Warszawy - Michał Olszewski - zapowiadał koniec robót na Sokratesa na jesień. Po pamiętnym śmiertelnym potrąceniu pieszego - ulica będzie miał po jednym pasie w każdą ze stron. Do tego pojawią się miejsca parkingowe i ścieżki rowerowe. Pod koniec ubiegłego roku ZDM poinformował jednak o przesunięciu terminu. Teraz okazuje się, że remont zostanie zakończony dopiero wiosną.

Zarząd Dróg Miejskich ocenia, że to raczej nie będzie marzec. Potrzeba jest odpowiednia pogoda, żeby posadzić drzewa i całą zieleń. Jak tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg Miejskich - jednym z powodów opóźnień są zawirowania związane ze strefą płatnego parkowania. Miejsca w niej miały być wyznaczane w wakacje, ale wojewoda uchylił uchwałę o strefie na Ochocie i Żoliborzu. Do momentu uprawomocnienia się nowej, trzeba było wstrzymać wykonanie tych prac. Zarówno miejscami parkingowymi, jak i całą ulicą Sokratesa zajmuje się Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.