„Res pharmaceuticae” - nowa wystawa w Muzeum Farmacji

2017-09-06 9:44
„Res pharmaceuticae” w Muzeum Farmacji
Autor: Wikipedia

Historie leków, trucizn i narkotyków - od środy (06.09) W Muzeum Farmacji można oglądać nową wystawę główną „Res pharmaceuticae”. Ekspozycja jest kolejnym krokiem w stronę upowszechniania wiedzy z zakresu historii farmacji.

W oddziale Muzeum Warszawy, przy ulicy Piwnej 31/33, zwiedzający mogą zobaczyć zrekonstruowane wnętrze apteki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, poznać historie najważniejszych grup leków oraz tych należących do tradycji japońskiej. Różnorodnością barw i kształtów zaskoczy zwiedzających wygląd szklanych naczyń aptecznych. Na miejscu działa także farmaceutyczna biblioteka. Ekspozycje tematyczne: Officina sanitatis, Materia medica, Kolor i szlif, Forum magistry Antoniny Leśniewskiej, Leki Kampo w japońskiej tradycji skierowane są zarówno do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę, jak i do tych, którzy przyjdą spędzić ciekawie czas.

Muzeum Farmacji nosi imię - mgr farmacji Antoniny Leśniewskiej, założycielki pierwszej apteki na świecie zatrudniającej wyłącznie kobiety. W latach 1934–1937 była właścicielką apteki działającej w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 72. Muzeum Farmacji powstało w 1985 roku, a od 2002 roku jest oddziałem Muzeum Warszawy. Jego pierwsza siedziba muzeum mieściła się właśnie przy ulicy Marszałkowskiej 72. Do końca roku cena biletów to 2 zł za bilet normalny oraz 1 zł za ulgowy. Muzeum jest czynne w godz. 10.00-18.00.