Robotnicy przenoszą się na północną jezdnię Gagarina

2022-11-30 7:31
Zmiany na Gagarina
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To dlatego, że prace przy budowie kolektora Mokotowskiego Bis i odnogi trasy tramwaju do Wilanowa postępują zgodnie z planem. Po przebudowie sieci ciepłowniczej i wybudowaniu fragmentu jezdni po południowej stronie - czas na kolejny etap. Kiedy będą zmiany w ruchu?

Dojdzie do nich najbliższej nocy (30.11/1.12). Tramwajarze zbudowali już południową jezdnię ulicy Gagarina między Belwederską a Stępińską. Na tym odcinku zostały wykonane wszystkie prace – ułożona została sieć ciepłownicza oraz chodnik. Na skrzyżowaniu Gagarina i Stępińskiej zlokalizowana jest też komora startowa dla tarczy drążącej kolektor. To właśnie stamtąd TBM „Jolanta” rozpoczęła swoje prace w kierunku Czerniakowskiej. Później, z tego samego miejsca, rozpocznie drążenie w stronę Belwederskiej. Dotychczas wybudowano około jednej piątej całkowitej długości kolektora.

W związku z tym już dziś od 23:30, na odcinku od Belwederskiej do Stępińskiej zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu. Kierowcy pojadą już po nowo wybudowanej południowej jezdni ulicy Gagarina. Na jednym pasie ruch będzie prowadzony w stronę Belwederskiej, a drugim kierowcy pojadą w stronę Wisłostrady. Na wysokości Stępińskiej kierowcy wjadą na jezdnię północną, aby ominąć komorę startową kolektora. Natomiast na skrzyżowaniu z Sielecką powrócą na stronę południową ulicy.

Z Sieleckiej na Gagarina będzie można wyjechać – tak jak dotychczas – tylko od strony Podchorążych. Zamknięty pozostanie wlot Sieleckiej od strony Chełmskiej. Połączenie z Gagarina utrzymają ulice: Podchorążych (wyjazd możliwy tylko w prawo) i Parkowa, a odzyskają je ulice po południowej stronie – Sułkowicka, Nabielaka i Górska. Połączenia z Gagarina wciąż nie będzie miała Stępińska – zarówno po północnej, jak i po południowej stronie.

Na pozostałym odcinku ul. Gagarina, czyli od ul. Sieleckiej do Czerniakowskiej, zasady poruszania się nie ulegną zmianie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy grudnia 2022 r.Autobusy jak dotychczas Nie zmienią się trasy autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Będą one nadal zatrzymywały się na tymczasowych przystankach. Wraca natomiast przystanek Stępińska 01 w stałej lokalizacji, czyli na południowej jezdni Gagarina – za skrzyżowaniem z ul. Górską.