Rozpoczęły się kontrole autokarów wiozących uczniów na ferie

2023-02-13 6:37
Autokar
Autor: fot. Michał Zacharzewski/Freeimages.com

Tradycyjnie punkt kontroli działa na Torwarze. Tak będzie do końca ferii. Wszystko po to, by dzieci dojechały bezpiecznie na zimowy wypoczynek.

Ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają oficjalnie od dziś i potrwają do 26 lutego. Policjanci w tym okresie priorytetowo traktują kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autokarów. Jednym z nich jest posterunek na warszawskim Torwarze. Rozpoczął działalność już w piątek (10.02) rano. Stołeczna Policja działa tam wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze i kontrolerzy badają między innymi stan techniczny pojazdów dla zorganizowanych grup wycieczkowych. Sprawdzają także trzeźwość kierowców i ich czas pracy. Jednocześnie i na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl samemu można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.