Rozpoczęły się prace na Trakcie Brzeskim i ulicy Czecha

2022-07-15 9:07
Zmiany w organizacji ruchu w Wawrze i Wesołej
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Od wczoraj (14.07) kierowcy jeżdżą jedną nitką drogi w obu kierunkach. Autobusy komunikacji miejskiej mają zmienione trasy. Jak wygląda organizacja ruchu?

Drogowcy układają nowy asfalt na północnej jezdni. To na odcinku od skrzyżowania ulicy Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ulicy Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. To odcinek o długości ponad 5,5 kilometra. Wyremontowane będą też chodniki. Zarząd Dróg Miejskich planuje zakończenie prac do końca wakacji. Jezdnia została na czas prac całkowicie zamknięta.

Kierujący się w stronę Pragi zjeżdżają ze swojej jezdni na skrzyżowaniu z ulicą 1. Praskiego Pułku i Jana Pawła II. Przed skrzyżowaniem dostępne są trzy pasy: do skrętu w prawo, do jazdy prosto – na jezdnię południową i do skrętu w lewo. Kierowcy jadący od strony Płowieckiej i Czecha mają do dyspozycji dwa pasy – do jady prosto oraz jazdy prosto i skrętu w prawo. Nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w 1. Praskiego Pułku. Wyjazdy z ulic dochodzących do remontowanej jezdni, na czas prac zostaną zamknięte. Możliwy będzie wjazd w Wawerską (w stronę Hafciarskiej) dla jadących w stronę Zakrętu. Jadących w przeciwną stronę obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto. Wyjazd z Wawerskiej możliwy będzie wyłącznie w prawo, w kierunku Zakrętu. Podobnie będzie zorganizowane skrzyżowanie z Wierzchowskiego, z tą różnicą, że wyjazd z niej będzie możliwy w obie strony.

Przed skrzyżowaniem z Kościuszkowców i Kajki kierowcy jadący z obu kierunków będą mieli do dyspozycji po dwa pasy: do jazdy prosto oraz do skrętu w Kajki. Ulica Kościuszkowców straci połączenie z Czecha. Za skrzyżowaniem, na wysokości Rzeźbiarskiej, przewiązką między jezdniami kierowcy jadący w stronę Pragi wrócą na właściwą stronę drogi. Zalecany dojazd do Kościuszkowców będzie prowadził z ulicy Kajki ulicami Czecha, Potockich i Korkową. Dopuszczona zostanie możliwość wyjazdu z ul. Potockich na Czecha w obu kierunkach. Kierowcy jadący od strony Pragi z lewego pasa będą mogli skręcić w Potockich, z pozostałych dwóch jechać prosto. Nie będzie można skręcić w Marysińską – jej połączenie z Czecha zostanie zamknięte. Na Potockich na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi zmieni się pierwszeństwo przejazdu.

Od dziś (15.07) od początku kursowania, do odwołania, zmienią się trasy autobusów linii: 115, 305 i N25. Linie 115 i N25 kursować będą przygotowanym objazdem ulicami Potockich i Czecha. 305 pojedzie zaś ulicami: Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki i dalej Czecha do Trawiastej. Autobusy linii 502, 704, 720, 722 i 730 będą jeździły południową nitką ulicy Czecha. Przystanki z północnej części tej drogi zostaną przeniesione na jezdnię południową. Uruchomione zostaną także przystanki tymczasowe na ulicy Potockich. Trasy kursujących w tym rejonie autobusów linii 125 i 525 nie zmienią się.