Rusza Pokój na Lato

2024-05-17 11:19
Symbol tegorocznego Pokoju na Lato
Autor: Muzeum Powstania Warszawskiego

To na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Jutro (18.05) zostanie oficjalnie otwarty. Zaplanowane są: koncerty, spotkania poświęcone nowym technologiom i językowi polskiemu, warsztaty i spacery.

W tym roku wydarzenia odbywać się będą pod hasłem "Pokój na czas niepokoju", a symbolem - gołąbek. Pawilon na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego 18 maja zamieni się w przestrzeń koncertów, spotkań i warsztatów - kulturalno-rekreacyjny Pokój na Lato obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. To oaza w środku miasta, bezpieczna przestrzeń i miejsce, do którego organizatorzy zapraszają aż do końca sierpnia.

W ramach inauguracji Pokoju na Lato zaplanowano koncert Mikromusic, który w tym roku świętuje 20-lecie. Zespół wykona utwory z nowej płyty z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. W tegorocznym programie znalazły się także koncerty między innymi: Rubensa, Darii ze Śląska i grupy Mięta, warsztaty kulinarne czy ceramiczne, spotkania i panele dyskusyjne poświęcone nowym technologiom czy językowi polskiemu. Będą też: cykl "Już nigdy nie będzie takiego lata" oraz spotkania z autorkami związanymi z wydawnictwem W.A.B. pod tytułem "Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona?". Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest w mediach społecznościowych Pokoju na Lato.