Rusza przeprowadzka Zarządu Transportu Miejskiego

2021-12-16 8:46
Warszawski Transport Publiczny
Autor: Źródło: Wikipedia

To oznacza utrudnienia dla pasażerów. W przyszłym tygodniu na stałe zamknięty zostanie Punkt Obsługi Pasażerów przy Żelaznej. Od stycznia będzie w zupełnie nowym miejscu.

Zarząd Transportu Miejskiego już kilka miesięcy temu zapowiedział przeprowadzkę. Przenosi się z siedziby przy Żelaznej 61 na Grochowską 316/320. To dlatego, że umowa najmu biur na Woli dobiegła końca. ZTM znalazł sobie lepszą lokalizację na Pradze-Południe. Dlatego razem z przenosinami łownej siedziby, z Żelaznej znika też Punkt Obsługi Pasażerów. Ostatnim dniem jego działania będzie poniedziałek (20.12). Od 21 grudnia drzwi zostaną zamknięte na stałe. Punkt otworzy się w nowej lokalizacji dopiero 3 stycznia. Do tego czasu trzeba będzie korzystać z pozostałych POP-ów na terenie Warszawy.

Punkt na Pradze-Południe będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-17:00. Przygotowano pięć stanowisk obsługi. POP będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dwa stanowiska będą obniżone, tak by mogły z nich skorzystać osoby na wózkach. Dwa kolejne będą wyposażone w pętle indukcyjne. Będzie także dostępne stanowisko tłumacza języka migowego. A przy każdym okienku zostanie umieszczony komunikat w alfabecie Braille’a.