Ruszają kolejne utrudnienia w Warszawie

2022-10-27 6:41
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To na Pradze-Południe i Bielanach. Drogowcy będą działać na ulicach Brukselskiej oraz Jarzębskiego. Na co muszą być gotowi kierowcy?

Dziś (27.10) rusza remont ul. Brukselskiej na odcinku od ul. Ateńskiej do ronda Wolframa. Wloty wszystkich ulic dochodzących do ulicy Brukselskiej na tym fragmencie także zostaną zamknięte. Również skrzyżowanie z ulicą Lotaryńską nie będzie przejezdne w żadnej relacji. Zakazy nie obejmą dojazdu do posesji. Drogowcy będą wymieniać podbudowę ulicy do głębokości 40-50 centymetrów poniżej obecnego poziomu jezdni. W związku z tym nie będą także funkcjonowały przejścia dla pieszych przez Brukselską. Objazd utrudnień wytyczono ulicami: Ateńską lub Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim i Wersalską. Prace potrwają do końca roku. Pasażerów komunikacji miejskiej też czekają utrudnienia. Linia autobusowa 117 zostaje skierowana na trasę objazdową od ronda Wolframa ulicami: Wersalska, Wał Miedzeszyński, Afrykańska do Bora-Komorowskiego i dalej swoją trasą podstawową. Funkcjonowanie przystanków Ateńska 01 i 02 zostaje zawieszone.

Na Bielanach z kolei już we wrześniu rozpoczął się remont ulicy Jarzębskiego. Wówczas drogowcy zajęli chodniki po zachodniej stronie. Od dziś (27.10) od godziny 7:00 przeniosą się na drugą – wschodnią stronę. W czasie tych robót jezdnia została nieznacznie zwężona. Dotyczy to wschodniego pasa jezdni, który zostanie zwężony do szerokości 3-4 metrów. Po wymianie chodników (pod koniec listopada), zaplanowane zostanie weekendowe zamknięcie ulicy na czas układania nowej nawierzchni. Termin zakończenia frezowania ulicy Jarzębskiego to koniec tego roku.