Ruszają kursy przedmałżeńskie w archidiecezji warszawskiej

2021-09-21 7:44
Para młoda
Autor: StockSnap/Pixabay

Kuria zachęca by nie zostawiać przygotowania przedślubnego na ostatnią chwilę. Form jest sporo - warto wybrać najbardziej dla siebie optymalną. Jak to zrobić?

Do wyboru są trzy rodzaje kursów. Archidiecezja warszawska przede wszystkim do kursów organizowanych w formie warsztatowej. Tzreba jednak wcześniej się zapisać. Na stronie internetowej na bieżąco organizatorzy informują, czy na dany kurs są jeszcze miejsca. Te kursy zakładają zaangażowanie i pracę narzeczonych nie tylko na gruncie uczestnictwa w spotkaniach. To praca nad sobą i relacją.

Kurs prowadzi zespół składający się z księdza i pary małżonków. “Radość i Nadzieja” – pierwsza z form warsztatowych – trwa osiem tygodni, “Wieczory dla Zakochanych” – dziewięć tygodni, “Wieczory dla Narzeczonych” – dziewięć tygodni. Podobnie kursy o ogólnej nazwie “Spotkania wykładowo-warsztatowe”. Najczęstszą formą są kursy według programu dziesięciu spotkań, w większości parafii Archidiecezji Warszawskiej.

Natomiast forma nadzwyczajna kursu, przeznaczona jest dla osób mieszkających od siebie daleko lub będących w innej trudnej sytuacji. Taki kurs realizowany jest w dwa weekendy, oddzielone dwutygodniową przerwą. Archidiecezja warszawska zachęca, by nie zostawiać uczestnictwa w kursie przedmałżeńskim i spotkań w poradni rodzinnej na ostatnią chwilę. Po ustaleniu daty ślubu, warto umówić się na spotkanie z księdzem w kancelarii parafialnej, na terenie której mieszka jedno z narzeczonych i omówić wszystkie sprawy związane z zawarciem małżeństwa.