Ruszyła zbiórka darów dla bezdomnych czworonogów

2022-11-03 7:14
Alert dla zwierząt 2022
Autor: Urząd Dzielnicy Ursynów

To już dwunasta edycja akcji "Alert dla zwierząt". To tradycyjna ursynowskiej zbiórka darów dla psów i kotów, które potrzebują pomocy. Zebrane dary trafią do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

Akcja potrwa do końca listopada. Włączyły się do niej: Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy", Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Centrum Ursynów oraz placówki oświatowe. Organizatorzy proszą szczególnie o karmę mokrą (puszki), karmę suchą, smycze z metalowymi zapięciami (nie rozwijane), obroże z metalowymi zapięciami, żwirek i inne artykuły dla kotów, duże garnki, rondle i miski metalowe na wodę, środki czystości, płyny i szczotki do mycia misek, środki dezynfekcyjne, płyny do mycia szyb i podłóg, mydło w płynie, ręczniki tekstylne i papierowe. Podczas zbiórki niezbierane są koce, poduszki i kołdry a także ubrania czy dywany.

Dary dla zwierząt można zostawić w czterech lokalizacjach: Urząd Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" (ul. Gandhi 9), DOK Ursynów (ul. Kajakowa 12b), Centrum Ursynów (ul. Puławska 427), w godzinach pracy tych instytucji.