Są pieniądze na sprzęt dla Szpitala Czerniakowskiego

2022-11-02 6:31
Szpital
Autor: pixabay.com

Chodzi o 4 miliona złotych od władz Mazowsza na sprzęt do leczenia otyłości. To w formie dotacji. Jeszcze w tym roku placówka dostanie pół miliona złotych.

Dotacja jest przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej. Oddział znajduje się na terenie Szpitala Czerniakowskiego. Dzięki przekazanym przez sejmik mazowiecki funduszom zostaną kupione łóżka bariatryczne, stoły operacyjne, wyposażenie do pracowni endoskopii i aparat USG, sprzęt i aparatura medyczna do bloku operacyjnego oraz oddziału Intensywnej terapii i anestezjologii.

Część z otrzymanych środków zostanie przeznaczona na przebudowę starej auli. Powstaną w niej nowoczesne gabinety lekarskie i sale szkoleniowe. Modernizację oddziału pomoże też sfinansować dotacja z budżetu miasta Warszawy w wysokości 2 milionów złotych. Centrum leczenia otyłości i chirurgii bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim kompleksowo leczy osoby chorujące na otyłość olbrzymią. Terapia na oddziale jest finansowana przez NFZ.