Spore zmiany w parafiach Archidiecezji Warszawskiej

2022-08-29 7:13
Archidiecezja Warszawska
Autor: brak danych

Kuria przygotowała aktualną listę translokat duchownych. Publikujemy ją w całości.

Księża proboszczowie, którzy w 2022 r. odchodzą na emeryturę

Ks. prałat Janusz Baranowski, dotychczasowy proboszcz parafii Świętej Zofii w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. kanonik Tadeusz Jarząb, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. kanonik Kacper Kisieliński, dotychczasowy proboszcz MB Łaskawej w Złotokłosie, w dekanacie tarczyńskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. prałat Stefan Kotwiński, dotychczasowy proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. kanonik Józef Nowacki, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła w Izdebnie Kościelnym, w dekanacie grodziskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. prałat Andrzej Parys, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. Jacek Siekierski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim, mianowany na czas trwania terapii medycznej, rezydentem w tej parafii.

Ks. kanonik Ryszard Tomaszkiewicz, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Kędzierówce, w dekanacie czerskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. kanonik dr Jan Tondera, dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, w dekanacie konstancińskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Ks. kanonik Jan Ujma, dotychczasowy proboszcz MB Królowej Pokoju w Warszawie, w dekanacie bielańskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, jako rezydent.

Nominacje na urząd proboszcza

Ks. Przemysław Ćwiek, dotychczasowy prefekt w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, mianowany proboszczem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie, w dekanacie ochockim.

Ks. prałat ppłk Stanisław Dębicki, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim, mianowany proboszczem parafii Świętego Michała Archanioła w Izdebnie Kościelnym, w dekanacie grodziskim.

Ks. prałat dr Paweł Gwiazda, dotychczasowy proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie, w dekanacie ochockim, mianowany proboszczem parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim.

Ks. Sławomir Hermanowicz, dotychczasowy administrator parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim, mianowany proboszczem parafii MB Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym, w tym samym dekanacie.

Ks. Wojciech Janyga, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Dariusz Kosk, dotychczasowy proboszcz parafii MB Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym, w dekanacie kampinoskim, mianowany proboszczem parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w tym samym dekanacie.

Ks. kanonik Jarosław Kotula, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, mianowany proboszczem parafii MB Królowej Pokoju w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

Ks. Jerzy Król, dotychczasowy administrator parafii Zwiastowania NMP w Żelechowie, w dekanacie tarczyńskim, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. kanonik Andrzej Krzesiński, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej, w dekanacie kampinoskim, mianowany proboszczem parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.

Ks. Adam Petakiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, w dekanacie konstancińskim, mianowany proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim.

Ks. prałat Zdzisław Rogoziński, dotychczasowy proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany proboszczem parafii Świętego Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, w dekanacie laseckim.

Ks. Rafał Sikorski, po zakończeniu zadań misyjnych w Islandii, mianowany proboszczem parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.

Ks. kanonik prof. dr hab. Krzysztof Siwek, dotychczasowy rezydent w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany proboszczem parafii Świętej Zofii Barat w Warszawie, w tym samym dekanacie.

Ks. kanonik dr Arkadiusz Szczepanik, dotychczasowy rezydent w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany proboszczem parafii Świętej Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Leoncinie, w dekanacie kampinoskim.

Ks. prałat dr Marek Szymula, dotychczasowy proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem biskupim ds. formacji duchowej i skierowany na zamieszkanie do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. Dariusz Szyszka, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Radosław Wasiński, dotychczasowy wikariusz parafii MB Królowej Pokoju w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, w dekanacie konstancińskim.

Ks. kanonik Krzysztof Woźniak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętej Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Leoncinie, w dekanacie kampinoskim, mianowany proboszczem parafii Świętego Jana Chrzciciela w Kędzierówce, w dekanacie czerskim.

Ks. kanonik Jan Wróbel, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, w dekanacie laseckim, skierowany na urlop zdrowotny, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. Robert Zyśk, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Kędzierówce, w dekanacie czerskim, mianowany proboszczem parafii MB Łaskawej w Złotokłosie, w dekanacie tarczyńskim.

Neoprezbiterzy 2022

Ks. Paweł Cygler – mianowany wikariuszem parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dekanacie ochockim.

Ks. Piotr Jaczewski – mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim.

Ks. Adam Janowski – mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim.

Ks. Piotr Kostrzewa – mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie, w dekanacie ochockim.

Ks. Łukasz Krymel – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim.

Ks. Dominik Kulczycki – mianowany wikariuszem parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie, w dekanacie laseckim.

Ks. Bartosz Marciniak – mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Shalva Markozashvili – mianowany wikariuszem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Szymon Migalski – mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.

Ks. Adam Rzeczkowski – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, w dekanacie wareckim.

Ks. Paweł Skowron – mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim.

Ks. Francesco Vitale – mianowany wikariuszem parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

Ks. Michał Wojutyński – mianowany wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Pozostałe zmiany

Ks. Tomasz Bek, dotychczasowy duszpasterz przy kościele rektorskim Matki Bożej Anielskiej na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Paweł Chilczuk, dotychczasowy wikariusz parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Marek Chróścik, dotychczasowy wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Tomasza Apostoła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. Sławomir Cierniak, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Ignacego Loyoli w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany kapelanem NZOZ – Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, z zamieszkaniem w parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w tymże dekanacie.

Ks. Grzegorz Czernek, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim.

Ks. Carlos Cezar Damaglio, po powrocie z posługi misyjnej w ramach Drogi Neokatechumentalnej, mianowany wikariuszem parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dekanacie ochockim.

Ks. Mikołaj Dobosz, po powrocie z Francji, mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

Ks. Marek Dobrzeniecki, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany rezydentem w parafii Błogosławionej Marceliny Darowskiej w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim.

Ks. Artur Felszer, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim, z zadaniem tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w Lesznowoli.

Ks. Kazimierz Fiećko, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dekanacie ochockim, skierowany do Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym, jako rencista.

Ks. Mateusz Gluza, dotychczasowy wikariusz parafii MB Szkaplerznej w Warce, w dekanacie wareckim, mianowany rezydentem w parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dekanacie ursuskim.

Ks. Jacek Gomulski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

Ks. kanonik Krzysztof Tadeusz Gonet, odwołany z urzędu kapelana NZOZ – Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, i skierowany na emeryturę.

Ks. Paweł Gontarz, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany kapelanem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, w dekanacie wolskim, z zamieszkaniem w parafii Świętej Faustyny Kowalskiej w Sękocinie Starym, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Adam Gorlewski, dotychczasowy rezydent w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Andrzej Gos, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Marii Magdaleny w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

Ks. Andrzej Grochowski, dotychczasowy wikariusz parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim, mianowany kapelanem w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, z zamieszkaniem jako rezydent w parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Jarosław Januszewski, dotychczasowy rezydent w parafii Świętej Katarzyny w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany rezydentem w parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, przy zachowaniu zadań kapelana w Areszcie Śledczym w Warszawie.

Ks. Jerzy Jastrzębski, dotychczasowy rezydent w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany rezydentem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

Ks. kanonik Józef Jędrzejewski, dotychczasowy kapelan w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, oraz rezydent w parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim, skierowany na zamieszkanie do Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Ks. Janusz Kapusta, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskim w Warszawie, w dekanacie ursuskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Ks. Wojciech Kasprzyk, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.

Ks. Piotr Kłaput, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Paweł Komar, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim, mianowany wikariuszem parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. Paweł Kudlak, dotychczasowy wikariusz parafii MB Anielskiej w Skolimowie, w dekanacie konstancińskim, mianowany wikariuszem parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim.

Ks. Artur Lachowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Krzysztof Lichota, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dekanacie ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

Ks. Michał Lubowicki, dotychczasowy rezydent w parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem w tej parafii.

Ks. Rafał Łaskawski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany rezydentem w tejże parafii, z zachowaniem zadań katechety w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie.

Ks. Tomasz Łukasiuk, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, powraca do Archidiecezji Warmińskiej.

Ks. Dominik Maciejczyk, dotychczasowy wikariusz parafii MB Różańcowej w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dekanacie laseckim.

Ks. Jacek Maliszewski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Stanisław Małkowski, pełniący dotychczas obowiązki pomocy duszpasterskiej na Cmentarzu Komunalnym Północnym i w parafii Świętego Ignacego Loyoli w Warszawie, w dekanacie bielańskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w domu rodzinnym, w diecezji warszawsko-praskiej.

Ks. Piotr Markisz, dotychczasowy rezydent w parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany rezydentem w parafii archikatedralnej z zamieszkaniem w WMSD w Warszawie, przy zachowaniu zadań profesora AKW.

Ks. Mario de Jésus Mayo Monsalve, pełniący dotychczas obowiązki pomocy duszpasterskiej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, skierowany do posługi misyjnej, we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Ks. Grzegorz Mazur, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, powraca do swojej wspólnoty zakonnej i opuszcza Archidiecezję.

Ks. Paweł Mazurek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii wojskowo-cywilnej MB Ostrobramskiej w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. kanonik Tomasz Mazurkiewicz, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, skierowany na zamieszkanie w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Ks. Cezary Mirecki, odwołany z funkcji pomocy duszpasterskiej w kościele rektorskim św. Grzegorza Wielkiego na Woli, w dekanacie wolskim, mianowany pomocą duszpasterską w parafii św. Karola Boromeusza, w tym samym dekanacie,

Ks. Jarosław Młot, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany rezydentem w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie, w tym samym dekanacie, z zachowaniem zadań audytora i notariusza w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim oraz obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami na UKSW.

Ks. Łukasz Mroczek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. kanonik Jacek Mroczkowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany duszpasterzem młodzieży w kościele rektorskim Matki Bożej Anielskiej w Laskach Warszawskich, w dekanacie laseckim, równocześnie skierowany do posługi duszpasterskiej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych.

Ks. Marek Nowakowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

Ks. Albert Oksiędzki, mianowany rezydentem w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim i ustanowiony penitencjarzem katedralnym.

Ks. Adam Olasek, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dekanacie ochockim, mianowany wikariuszem parafii MB Anielskiej w Skolimowie, w dekanacie konstancińskim.

Ks. Karol Oparcik, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany etatowym katechetą z zamieszkaniem w tej parafii.

Ks. Grzegorz Pakowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim, mianowany rezydentem tej parafii, przy zachowaniu obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami.

Ks. Manuel Rodriguez Peña, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Jana Pawła II w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, skierowany do posługi misyjnej w Republice Kostaryki.

Ks. Moisés Marín Pérez, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany rezydentem w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w tym samym dekanacie, z zachowaniem zadań obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim oraz obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami na UKSW.

Ks. kanonik Piotr Piekarski, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, skierowany na zamieszkanie do Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. Michał Polny, dotychczasowy rezydent w parafii Świętego Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, mianowany rezydentem w parafii Świętej Katarzyny w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. Jakub Pytlakowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim, mianowany rezydentem w tejże parafii, ze skierowaniem na urlop zdrowotny.

Ks. Jacek Robak, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Jakub Rosiński, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim, przeniesiony na urlop zdrowotny.

Ks. Marcin Różański, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Piotr Rymuza, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.

Ks. Józef Siwiński, po powrocie z misji w Kazachstanie, mianowany rezydentem w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

Ks. Bartosz Skawiński, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany rezydentem w parafii Świętego Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, z zachowaniem obowiązków naukowych związanych ze studiami doktorskimi na UKSW.

Ks. Marek Skowroński, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Ks. Maciej Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Ojca Pio w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii MB Różańcowej w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim.

Ks. Piotr Sokołowski, dotychczasowy wikariusz parafii MB Fatimskiej w Warszawie, w dekanacie ursuskim, skierowany do posługi w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Ks. Fernando Sousa Freitas da Costa, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumentalnej.

Ks. Maciej Stasiak, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Tomasza Apostoła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie, w dekanacie ursuskim.

Ks. Łukasz Sudy, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim.

Ks. Łukasz Szlak, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Stanisław Szlassa, dotychczasowy wikariusz parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany rezydentem w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Maciej Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim.

Ks. Artur Ściana, mianowany wikariuszem parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

Ks. Jarosław Śledź, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej, w dekanacie kampinoskim.

Ks. Battista Tronchin, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, skierowany do posługi duszpasterskiej w diecezji Malaga w Hiszpanii.

Ks. Grzegorz Więcek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, skierowany na urlop zdrowotny, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Ks. Michał Wilski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Marii Magdaleny w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

Ks. kanonik dr Jan Wojciechowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Chrzciciela w Warszawie, i duszpasterz akademicki w rektoracie kościoła Świętej Anny w warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany rezydentem tejże parafii, z zamieszkaniem w rektoracie kościoła św. Marcina w Warszawie, w tym samym dekanacie, i skierowany do posługi w Krajowym Duszpasterstwie Niewidomych.

Ks. Radosław Wołkowycki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Maz., w dekanacie grodziskim, mianowany duszpasterzem w kościele akademickim św. Anny w Warszawie, w dekanacie staromiejskim.

Ks. Arkadiusz Wójtowicz, odwołany z urzędu kapelana w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, w dekanacie wolskim wraz z obowiązkami katechety w tym szpitalu.

Ks. Paweł Zienkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Grodzisku Maz. W dekanacie grodziskim.

Ks. Maciej Ziębicki, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Mariusz Żołądkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Ojca Pio w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.