Świątynia Opatrzności Bożej niedostępna do soboty

2024-04-11 10:22
Świątynia Opatrzności Bożej
Autor: Magda Gierech

Powodem są... zdjęcia do serialu. Msze Święte księża odprawią w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Jak produkcja powstaje w Wilanowie?

Wiadomo, że chodzi trzeci sezon znanego amerykańskiego serialu "Fundacja" dla jednej z platform streamingowych. Jak można przeczytać w komunikacie na stronie internetowej Centrum Opatrzności Bożej: "Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z filmowcami. Stoją za tym dwa istotne powody. Po pierwsze, wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty. Po drugie, dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji naszej infrastruktury energetycznej". Za pieniądze uzyskane od filmowców ma zostać sfinansowana budowa turbiny energetycznej mającej zredukować koszty energii elektrycznej.

Zdjęcia realizowane są głównie wieczorem i w nocy. Msze Święte w tym okresie odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W niedzielę odbywać się będą tradycyjnie w głównej świątyni. Wierni nawiedzający wilanowską świątynię proszeni są o informowanie pracowników ochrony, że zmierzają do kaplicy na Mszę Świętą.