„Świeć blaskiem z odblaskiem”

2021-12-06 6:00
Świeć blaskiem z odblaskiem 2021
Autor: Straż Miejska w Warszawie

W Mikołajki rusza akcja Radia Plus Warszawa ze Strażą Miejską i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka, wystrojone w odblaskowe ozdoby, będą zachęcać do wzięcia odblasku. Tak będzie w ponad 30 punktach miasta.

Celem akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem” jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez zapobieganie ich słabej widoczności. Dlatego właśnie przypominamy, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków.  

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem” jak co roku w ponad 30 punktach Warszawy staną dostarczone przez Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie zielone, pachnące świętami świerki, a na nich, zamiast tradycyjnych bombek... zawisną różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45.  

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy hulajnogista – będzie mógł wziąć i przewiesić jedną z nich na swój ubiór czy pojazd, by zgodnie z hasłem akcji „świecić blaskiem z odblaskiem” być widocznym na drodze.

Zapraszamy naszych słuchaczy do naszej siedziby przy ul. Żurawiej 8 - tutaj także stoi choinka, skąd można wziąć odblaski, także specjalne odblaski Radia PLUS. Akcja trwa do 10 grudnia.