System Informacji Pasażerskiej w stolicy

2017-06-02 15:57
System Informacji Pasażerskiej w stolicy
Autor: ZTM

W ramach Systemu Informacji Pasażerskiej na smartfonie można sprawdzić bieżący czas odjazdu tramwaju z konkretnego przystanku. Nowa funkcjonalność umożliwia precyzyjne zaplanowanie podróży tramwajem z każdego miejsca, w którym się znajdujemy.

Warszawiacy mają teraz w smartfonie podgląd na tablice z minutami przyjazdu tramwaju na dany przystanek, takie same które są zamontowane na części przystanków w mieście. System Informacji Pasażerskiej pomoże więc pasażerom aby tramwaj z przystanku już nie odjechał. W telefonie można sprawdzić informacje nie tylko za ile przyjedzie tramwaj na konkretny przystanek, ale także dowiemy się czy tramwaj jest niskopodłogowy. Aby uzyskać dostęp do takiej informacji wystarczy zeskanować telefonem QR kod, który znajduje się przy tradycyjnych rozkładach jazdy na przystankach. System automatycznie przekieruje nas do strony z wirtualną tablicą odjazdów prezentującą informacje o czasach i kolejności odjazdu tramwajów.

Nowa platforma informacji pasażerskiej działa w oparciu o system informatyczny, który oblicza czas odjazdu tramwaju na podstawie jego pozycji GPS, rozkładu jazdy, prędkości pojazdu oraz bieżących wydarzeń na trasie. Specjalny algorytm wylicza za ile tramwaj odjedzie z danego przystanku i wyświetla te informacje na elektronicznej tablicy w postaci pozostałej liczby minut.