Szykują się spore utrudnienia dla kierowców

2022-10-14 6:28
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To na prawym brzegu Wisły. Drogowcy planują kolejny etap prac na Bródnie. Zmieni się także organizacja ruchu na Pradze-Północ.

Od dziś (14.10) od godziny 6:00 zmieniła sie organizacja ruchu na ulicy Chodeckiej na Bródnie. To w związku z modernizacją ulicy Kondratowicza. Ograniczony został ruch samochodów na odcinku od Bolivara do Suwalskiej. Tamtędy moga obecnie jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej. Chodecka w rejonie skrzyżowania z Kondratowicza została też zwężona do jednego pasa. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Objazd poprowadzono ulicami: Wyszogrodzką, Rembielińską, Kondratowicza, Łabiszyńską i Łojewską.

Zmieniły się również lokalizacje przystanków przy Szpitalu Bródnowskim w ciągu ulicy Chodeckiej dla linii: 112, 114, 169, 409, 414, 500. Przystanek Szpital Bródnowski 53 (w kierunku centrum) został przeniesiony przed skrzyżowanie z Kondratowicza, natomiast przystanek Szpital Bródnowski 04 (w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie) został zawieszony. W jego zastępstwie zostanie uruchomiono tymczasowy przystanek, zlokalizowany bliżej Szpitala Bródnowskiego. Nadal trwają prace na samej ulicy Kondratowicza. Przejezdne są już odcinki od Rembielińskiej do Łabiszyńskiej oraz od Szpitala Bródnowskiego do Świętego Wincentego. Wciąż zamknięte są pozostałe fragmenty arterii.

Z kolei na Pradze-Północ także od dziś (14.10) a;le dopiero od 22:00 zamknięty będzie fragment ulicy Starzyńskiego w kierunku Targówka od Namysłowskiej do ronda Żaba. Autobusy linii 212, 409, 500, N12 i N62 pojadą trasami zmienionymi. Utrudnienia potrwają do poniedziałku 17 października do około godziny 5. W trakcie objazdu zawieszone będą przystanki Darwina 02 i Namysłowska 54.