Szykują się zmiany na Stegnach

2024-05-22 9:37
Zmiany na Świętego Bonifacego
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Będą obowiązywały od soboty (25.05) Chodzi o ulicę Świętego Bonifacego – od Jana III Sobieskiego do Czarnomorskiej. Stanie się jednokierunkowa.

Po przebudowie podziemnych instalacji, tramwajarze rozpoczynają prace przy nowej ulicy Świętego Bonifacego. Po uruchomieniu tramwaju będą tam dwie jezdnie z zawrotkami – pomiędzy Batumi i Kaukaską oraz przed pętlą autobusową – a środkiem ulicy pobiegnie torowisko. Rozpoczynające się właśnie roboty wymagają zamknięcia połowy dotychczasowej jezdni. Z tego powodu w nocy z piątku na sobotę (24/25.05) na Świętego Bonifacego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – od ulicy Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicami Czarnomorską i Śródziemnomorską. Wyjazdy z wszystkich dróg dochodzących do zamkniętego odcinka ŚwięteoBonifacego będą możliwe w stronę ulicy Czarnomorskiej. Na fragmencie pomiędzy Czarnomorską i Śródziemnomorską a aleją Witosa nadal będzie można jeździć w dwóch kierunkach.

Objazd w drugim kierunku poprowadzi ulicą Czarnomorską. Aby mogły nią jeździć także autobusy, wyniesione przejścia dla pieszych zostaną zastąpione zebrami malowanymi na jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa, w rejonie szkoły, po obu stronach każdego z przejść drogowcy zamontują progi wyspowe z dodatkowymi elementami odblaskowymi. Wyjazd z Czarnomorskiej na Jana III Sobieskiego będzie tylko w prawo. Po wybudowaniu nowej jezdni, tramwajarze udostępnią ją kierowcom i rozpoczną budowę torowiska oraz drugiej nitki Świętego Bonifacego.

Również w nocy z 24 na 25 maja tramwajarze zamkną ulicę Świętego Bonifacego na krótkim fragmencie od Jana III Sobieskiego – w kierunku ulicy Powsińskiej. Dojazd do budynków zlokalizowanych na tym odcinku będzie możliwy od strony ulicy Powsińskiej. Na samym końcu zamkniętej ulicy, przy Jana III Sobieskiego, zostanie urządzona zawrotka dla autobusów komunikacji miejskiej.

Autobusy linii: 163, 187 i 263 będą kursowały ulicą Świętego Bonifacego tylko do skrzyżowania z Jana III Sobieskiego. Z kolei linia 189 będzie miała przystanek końcowy na ulicy Jana III Sobieskiego – przed skrzyżowaniem ze Świętego Bonifacego. Z Bemowa dojadą do niego aleją Sikorskiego i ulicami Czarnomorską oraz Jana III Sobieskiego. Z tego miejsca ruszą także w kierunku Osiedla Górczewska – skręcą w jednokierunkową ulicę Świętego Bonifacego do swojej podstawowej trasy. Do ulicy Świętego Bonifacego nie dojadą także autobusy linii 148 i 185 – w obydwu kierunkach - od skrzyżowania alei Witosa z Czerniakowską pojadą bezpośrednio alejami Witosa i Sikorskiego. Zmieni się trasa 164 – autobusy ominą ulicę Świętego Bonifacego przez Wiertniczą, Powsińską, Gołkowską, Statkowskiego, Augustówkę i Antoniewską do Ananasowej. Na trasy nie wyjadą linie 501 i Z-8. Nocne N33 i N83 będą jeździły w obydwu kierunkach alejami Witosa i Sikorskiego. N03 w stronę Winnicy pojadą aleją Wilanowską, Jana III Sobieskiego, Nałęczowską i Powsińską a na Ursynów Powsińską, Nałęczowską, Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego.