Szykuje się frezowanie na Czerniakowskiej

2024-05-28 9:57
Frezowanie na Czerniakowskiej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Drogowcy zaplanowali remont na długii weekend. Prace będą na odcinku między Trasą Siekierkowską a ulicą Chełmską. Nowy asfalt pojawi się na obu jezdniach.

Prace rozpoczną się już jutro (29.05) o godzinie 22:00. Potrwają aż do poniedziałku (3.05) do 4:00 rano. Drogowcy będą pracowali równocześnie na obu jezdniach Czerniakowskiej. W związku z tym nie będzie przejazdu od Trasy Siekierkowskiej aż do ulicy Chełmskiej. Zamknięte zostaną skrzyżowania Czerniakowskiej z Chełmską i Kaszubską. Kierowcy jadący aleją Witosa powinni pamiętać, że nie przejadą estakadą prowadzącą w kierunku Czerniakowskiej.

Objazd poprowadzi alejami Becka i Witosa oraz ulicami van Beethovena, Jana III Sobieskiego i Gagarina. Kierowcy będą mogli też pojechać aleją Becka i aleją Polski Walczącej. Objazdy do Chełmskiej poprowadzą ulicą Jana III Sobieskiego lub van Beethovena i Bobrowiecką, a z Chełmskiej do Czerniakowskiej – Czerską i Gagarina. W czasie robót zmieni się trasa autobusów linii 187, które nie zjadą z Trasy Łazienkowskiej w ulicę Czerniakowską, tylko pojadą prosto mostem Łazienkowskim, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicami: Ostrobramską, Zamieniecką, Łukowską do pętli Witolin. Kursowanie linii 182 zostanie zawieszone – po jej trasie będą jeździły autobusy 187.

Linie: 162, 185, N33 i N83 pojadą objazdem: aleją Polski Walczącej i aleją Becka. Z kolei 131 i 180 ominą zamknięty fragment: Belwederską, Chełmską, Bobrowiecką, van Beethovena i aleją Witosa. Linie nocne N31 i N81 mają wyznaczony objazd ulicą Belwederską. Zmiany czekają też korzystających z linii 107. Jej trasa zmieni się dwukrotnie – najpierw autobusy pojadą ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską do Bobrowieckiej, a następnie za aleją Witosa ulicami Czerniakowską, Powsińską i Świętego Bonifacego, żeby skończyć kurs na przystanku Świętego Bonifacego.