Tarcza "Maria" przenosi się na budowę stacji Trocka

2017-03-23 9:53
Tarcze Maria i Anna pracują przy ul. Trockiej do stacji Dworzec Wileński.
Autor: Warszawskie metro

Tarcza, która drążyła tunel centralnego odcinka II linii metra zostanie przewieziona na budowę podziemnej kolejki w stronę Targówka. Prace przy stacji Trocka rozpoczną się w wakacje.

Pierwsze części tarczy wyruszą w kierunku budowy stacji Trocka w nocy w czwartek (23.03). Urządzenie na Targówek będzie przewożone przez siedem nocy. Ostatni transport zaplanowany jest na 30 marca. Metro przeprowadza przejazd w godzinach nocnych, ponieważ na transport o nietypowych gabarytach trzeba mieć specjalne pozwolenie. Zgoda na transport przed godziną 22.00 jest niemożliwa ze względu na szczyt komunikacyjny oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Montaż i przygotowanie tarczy do drążenia kolejnego etapu metra, zajmie kilka miesięcy. Prace rozpoczną się w wakacje.

Prace przy rozbudowie II linii metra prowadzone są zgodnie z planem. Pierwsze odwierty pod rozbudowę metra po prawej stronie Wisły ruszyły rok temu. Odcinek, który teraz kończy się przy Dworcu Wileńskim, zostanie wydłużony o około 3 kilometry. W kierunku Targówka powstaną trzy stacje: Szwedzka, Targówek oraz Trocka. Tyle samo stacji powstanie w kierunku Woli. Na tym odcinku prace ruszyły pod koniec listopada 2016 roku. Planowane przystanki to: Płocka, Młynów oraz stacja Księcia Janusza. W środę (22.03) nastąpiły kolejne zmiany komunikacyjne w organizacji ruchu związane z budową metra. Korekta dotknęła głównie pasażerów komunikacji miejskiej na ulicy Górczewskiej. Na odcinku od Księcia Janusza do Deotymy ruch odbywa się po południowej stronie jezdni.