Tramwajowe utrudnienia w weekend

2024-04-12 9:22
Weekendowe zmiany w kursowaniu tramwajów
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Jutro (13.04) i w niedzielę (14.04) tramwaje nie pojadą na odcinku od Placu Zbawiciela do Woronicza. Zamknięte będą fragmenty Marszałkowskiej i Puławskiej. Znowu powodem jest budowa tramwaju do Wilanowa.

Trasa do Wilanowa będzie w weekend podłączana do węzła torowego przy ulicy Puławskiej. Budowniczowie podepną sieć trakcyjną, a także na zasilanie zwrotnic. W kolejnych dniach tramwajarze będą prowadzili pierwsze testowe wjazdy na tory przy ulicy Goworka. Dlatego w sbootę i niedzielę (13-14.04) tramwaje linii 4 do pętli na Wyścigach pojadą ulicami: Nowowiejską, al. Niepodległości, Wołoską, Woronicza i Puławską. Trasy linii 10 i 18 zostaną skrócone do przystanku Metro Politechnika. Tramwaje dojadą tam swoimi stałymi trasami. Następnie zamienią się numerami i będą jechały dalej – po trasie innej linii. Przykładowo "dziesiątka" – jadąca z Osiedla Górczewska – od Metra Politechnika pojedzie jako "osiemnastka" jej trasą na pętlę Żerań FSO.

Składy linii 31 będą kursowały między PKP Służewiec a Wyścigami. Autobusy linii 218 zakończą trasę przy Metrze Wierzbno. Autobusy linii zastępczej Z-4 będą jeździły między Placem Konstytucji a Metrem Wilanowska – w sobotę co około 7 i pół minuty, w niedzielę co 10 minut.