Trudne dni dla kierowców w Warszawie

2022-06-10 7:30
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Budowniczowie metra będą kładli ostatnią warstwę asfaltu na ulicy Górczewskiej. To oznacza zmiany w organizacji ruchu na pograniczu Woli i Bemowa. Co nas czeka?

Będzie to 10 dni z utrudnieniami w ruchu. Jeszcze dziś (10.06) około 22:00 drogowcy zamkną jezdnię w kierunku Śródmieścia. Na niej będą pracować do 4:00 rano we wtorek. W tym czasie - jadący Górczewską w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia zjadą na jezdnię północną na wysokości skrzyżowania z Konarskiego. Przed samym skrzyżowaniem na drodze zostaną wygrodzone dwa środkowe pasy, pozostawiając dwa do jazdy. Ze skrajnego prawego, kierowcy skręcą w Konarskiego (na południe), a ze skrajnego lewego pojadą prosto. Obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z Górczewskiej w Konarskiego (w stronę Bolkowskiej). Objazd do tej części o będzie prowadził ulicami: Górczewską, Powstańców Śląskich i Bolkowską.

Na właściwą jezdnię kierowcy powrócą na wysokości Góralskiej. Ulica ta także zostanie zwężona do dwóch pasów: jeden do wyjazdu w prawo lub lewo na ul. Górczewską, drugi do wjazdu z Górczewskiej. Kierowcy jadący Górczewską w stronę Bemowa powinni spodziewać się zwężenia jezdni już od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza. Piesi także muszą liczyć się z zamknięciem przejść przez Górczewską. W takiej sytuacji będą kierowani do przejść sąsiednich.

Z kolei od 22:00 w środę (15.06) do 20 czerwca do 4:00 rano drogowcy będą pracować na jezdni w kierunku Bemowa. Wówczas kierowcy w obu kierunkach poruszać się będą już wyremontowaną jezdnią południową. Od skrzyżowania z Księcia Janusza jezdnia północna Górczewskiej zostanie zwężona do dwóch pasów: lewoskrętu w Góralską i pasa do jazdy prosto, którym kierowcy zjadą na sąsiednią jezdnię. Dojazd do centrum handlowego możliwy będzie wyłącznie od strony Śródmieścia – jednym pasem. Z galerii handlowej będzie można natomiast wyjechać w obie strony na Górczewską. Jadący od strony Bemowa będą mogli dojechać do sklepów przejazdem pod wiaduktem drogowym.

Prace na tej jezdni obejmą odcinek do skrzyżowania z ul. Konarskiego. Na jezdni w stronę Powstańców Śląskich wyznaczone zostaną dwa pasy – lewoskręt w Konarskiego (na południe) oraz pas do skrętu w prawo i do jazdy prosto. Jadący z przeciwnego kierunku także będą mieli do dyspozycji dwa pasy: prawoskręt i pas do jazdy prosto. W trakcie prac od Krępowieckiego do Konarskiego wymieniona zostanie warstwa wiążąca, ułożona siatka wzmacniająca i warstwa ścieralna nawierzchni. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pozostaną na swoich trasach. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną uruchomione w tymczasowych lokalizacjach, na funkcjonujących jezdniach.