Trzy firmy chcą modernizować oświetlenie ulic w dzielnicach

2023-02-03 11:56
Uliczna lampa led
Autor: depositphotos.eu

Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu. Wykonawca będzie musiał wyprodukować i dostarczyć ponad 36 tysięcy ledowych opraw. Ich montaż zacznie się jeszcze w tym roku.

Według wyliczeń drogowców, coroczny rachunek za światło dla Warszawy za dwa lata powinien spaść z 50 do 40 milionów złotych. Bez wymiany opraw miasto płaciłoby zaś aż 120 milionów złotych rocznie. Jedna z największych w Europie akcji wymiany opraw oświetleniowych ruszyła w ubiegłym roku. Na wszystkich podległych Zarządowi Dróg Miejskich ulicach stare lampy sodowe zastępowane są ledowymi o nazwie SAVA. Do końca stycznia zawieszono ich już blisko 25 tysięcy, a docelowo jezdnie i chodniki oświetli 38 414 opraw.

Taką samą metamorfozę mają przejść teraz ulice zarządzane przez dzielnice. W przetargu zgłosiły się trzy firmy: Schréder Polska, LUG Light Factory oraz Signify Poland. Najtańsza oferta opiewa na niecałe 36 milionów złotych, najdroższa na prawie 51 milionów. Sprawdzanie i ocena nadesłanych ofert już się rozpoczęła. Oprawy mają być z wyglądu bardzo podobne do opraw SAVA.