Uczniowie z Grodziska Mazowieckiego będą uczyć się zdalnie

2024-05-16 10:36
Ogień
Autor: fot. Hans Braxmeier/Pixabay

To efekt pożaru w Zespole Szkół nr 1. Maturzyści kontynuują egzaminy w sąsiedniej szkole ponadpodstawowej. Spaloną część placówki czeka teraz remont.

Do pożaru w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące i Technikum, doszło w poniedziałek. Płomienie objęły poddasze i dach budynku. Pożar wybuchł około godziny 12, tuż po skończonym egzaminie maturalnym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, gdy trwały matury ustne. Przed przybyciem strażaków ze szkoły ewakuowało się 60 osób. Nikt nie ucierpiał.

Zdający, którzy musieli przerwać część ustną egzaminu maturalnego lub którzy w poniedziałek do niego już nie przystąpili, będą mogli przystąpić do niego jeszcze w maju. Od wtorku egzaminy pisemne i ustne są przeprowadzane dla absolwentów tej szkoły w innej lokalizacji, wskazanej przez starostwo. Starosta grodziski Marek Wieżbicki poinformował , że egzaminy maturalne są kontynuowane w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na teren budynku Zespołu Szkół nr 1. Dlatego od poniedziałku (20.05) uczniowie tej szkoły będą uczyli się zdalnie.