Udawali pracowników banku. Zostali aresztowani

2021-10-05 6:24
Policja
Autor: fot. Fleimax/Pixabay

Aż pięciu podejrzanych zatrzymała otwocka policja. Dzwonili i nakłaniali ludzi do instalacji aplikacji na telefon. Potem dzięki niemu czyścili ofiarom konto.

W połowie września tak oszukane zostały dwie mieszkanki powiatu otwockiego. Zadzwonił do nich mężczyzna ze wschodnim akcentem. Powiedział, że jest pracownikiem banku i powiedział, że była próba wzięcia kredytu na ich konta. Kobiety uwierzyły w tę historię. Dały się namówić do instalacji na telefonach aplikacji, która miała uchronić ich pieniądze. Zastosowały się do wszystkich poleceń oszustów. Ci zaś dzięki aplikacji uzyskali dostęp do ich telefonów, a następnie kont bankowych. W ten sposób obciążyli rachunek bankowy jednej z pokrzywdzonych na kwotę 30 tysięcy złotych, zaś rachunek drugiej na 60 tysięcy złotych.

W wyniku szeroko zakrojonej akcji mundurowi ustalili, kto może mieć związek z tą sprawą. Łącznie na terenie Warszawy i Katowic zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 26 roku życia. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli 42 tysiące złotych w gotówce, karty sim, telefony komórkowe, ruter, laptop, karty debetowe oraz atrapę pistoletu Glock. Jeden z podejrzanych, chciał uniknąć odpowiedzialności karnej i próbował nakłonić policjanta do odstąpienia od czynności służbowych proponując mu 40 tysięcy złotych łapówki. Wszyscy usłyszeli juz zarzuty i zostali aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.