Ulica Górczewska zyska nową nawierzchnię

2021-10-14 8:35
Zmiany na ulicy Górczewskiej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Prace zaplanowano na najbliższych kilka dni. Ruszą w piątek (15.10). Będą utrudnienia.

Budowniczowie metra rozpoczynają odtwarzanie nawierzchni jezdni ulicy Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. W pierwszym etapie prac - od piątku (15.10) od około 22:00 - ruch w obu kierunkach na odcinku od Konarskiego do pętli tramwajowej będzie odbywał się po jezdni południowej. Wyjazd z osiedli za skrzyżowaniem z Powstańców Śląskich będzie możliwy do Powstańców Śląskich lub Pełczyńskiego. W piątkowy wieczór zamknięta także zostanie północna część skrzyżowania z ulicą Konarskiego (od strony ulic: Budy i Łagowskiej). Kierowcy nie będą tamtędy dojechać do Górczewskiej. Nie pojadą także na wprost ulicą Konarskiego przez Górczewską. Objazd do tej części będzie możliwy od ulicy Bolkowskiej.

Skrzyżowanie z Konarskiego zostanie otwarte dla ruchu w niedzielę (17.10) około godziny 20:00. W poniedziałek (18.10) z kolei o godzinie 13:00 otwarta dla ruchu zostanie jezdnia północna Górczewskiej pomiędzy wjazdami do centrum handlowego. Tak jak do tej pory, będą się nią mogły poruszać pojazdy komunikacji i służb miejskich, pojazdy z identyfikatorem MW, oznaczone kartą parkingową lub kartą kombatanta oraz pojazdy budowy II linii metra. Z ruchu nadal będzie wyłączony odcinek od wjazdu pod wiadukt do Białowiejskiej.

We wtorek (19.10) natomiast od godziny 22:00 ,planowane jest skierowanie ruchu na północną jezdnię ulicy Górczewskiej na odcinku od pętli tramwajowej do ulicy Konarskiego i rozpoczęcie prac przy nawierzchni jezdni południowej. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jeśli nie - prace mogą opóźnić się o jeden dzień. Ruch na północnej jezdni będzie odbywał się przez najbliższy miesiąc. W tym czasie budowniczowie metra odtworzą południową jezdnię ulicy Górczewskiej.