Ulica Kondratowicza od dziś (prawie) przejezdna

2022-11-21 11:37
Stacja metra przy ulicy Kondratowicza
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

Kierowcy mogą już przejechać całą długością południowej jezdni. Nowa organizacja ruchu została wprowadzona w nocy. Autobusy wróciły na stałe trasy.

W pełni przejezdne są już obie jezdnie ulicy Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do Świętego Wincentego oraz między Łabiszyńską a Chodecką w stronę Szpitala Bródnowskiego.Normalny ruch wrócił także na Chodecką, ale nie można z niej skręcić w Kondratowicza w kierunku Łabiszyńskiej. Północna jezdnia Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do Łabiszyńskiej będzie nadal zamknięta. Ruch w kierunku Łabiszyńskiej jest kierowany na objazd ulicami: Chodecka, Wyszogrodzka, Rembielińska lub Łojewska, Łabiszyńska.

Harmonogram robót zakłada otwarcie wszystkich jezdni Kondratowicza do końca tego roku. Ostatnie prace, inne niż drogowe – związane między innymi z zielenią, zostaną ukończone w pierwszej połowie 2023 roku - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Zmiany na Kondratowicza spowodowały zmiany w komunikacji miejskiej. Od dziś (21.11) autobusy linii: 112, 126, 145, 156, 199, 212, 245 w rejonie Bródna rozpoczęły kursowanie na stałych trasach, zaplanowanych po otwarciu nowych stacji metra. Na swoje trasy sprzed budowy metra, przebiegające bezpośrednio ulicami Świętego Wincentego i Kondratowicza wróciły w obu kierunkach autobusy linii 409 i 500 oraz 169 w kierunku Dworca Wschodniego i N02 w kierunku Marysina. W kierunku Bródna Podgrodzie autobusy 169 oraz w kierunku Młocin autobusy linii N02 pozostaną na trasach objazdowych. Przestały kursować autobusy linii 269 – osiedle Podgrodzie zyskało połączenie ze stacjami metra Bródno i Kondratowicza innymi liniami autobusowymi.