Ulica Rzędzińska na Bemowie zmienia oblicze

2022-07-12 8:39
Zamknięta ulica Rzędzińska na Bemowie
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Trwa jej kompleksowa naprawa. Zyska nowy asfalt, a chodniki przejdą remont. Fragment ulicy został zamknięty.

Chodzi o odcinek między ulicami Człuchowską a Strąkową. Nawierzchnia ulicy Rzędzińskiej w tym miejscu jest już ogromnie zniszczona. Przyczynił się do tego wzmożony ruch kierowców, którzy starali się ominąć utrudnienia powodowane przez budowę drugiej linii metra na Bemowo. Prace remontowe rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Na razie wiążą się z wymianą krawężników.

Następnie dotychczasowa nawierzchnia zostanie sfrezowana. Potem pojawi się warstwa wyrównawcza, a na niej siatka stalowa, aby wzmocnić nową nawierzchnię. Całość dopełnią warstwy wiążąca i ścieralna asfaltu. Kolejnym krokiem będzie remont chodników na całym odcinku, włącznie ze skrzyżowaniami z ulicami Człuchowską i Strąkową. W miejsce starych, popękanych i pozapadanych płyt pojawią się nowe/ Mieszkający przy ulicy Rzędzińskiej otrzymają też nowe zjazdy do bram. Powstaną z betonowej kostki.

Ulice Człuchowska i Strąkowa są przejezdne. Natomiast na ulicy Rzędzińskiej obowiązuje zakaz ruchu. Możliwy jest tylko dojazd do posesji. Wyjazd z ulicy Joyce’a zaś możliwy jest tylko do Człuchowskiej. Objazd zamkniętego odcinka ulicy prowadzi ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich i Strąkową lub Strąkową, Znaną, Jana Olbrachta, Redutową, Wolską, Połczyńską i Powstańców Śląskich. Remont ulicy Rzędzińskiej planowany jest do końca sierpnia. Do tego czasu ulica powinna stać się przejezdna.