W kolejnych miejscach stolicy będą sygnalizatory świetlne

2021-11-09 7:16
sygnalizator
Autor: Łukasz Borowicz Radio Plus Warszawa

To na dwóch przejściach dla pieszych oraz jednym skrzyżowaniu. Prace zaplanowano we Włochach, na Bemowie i Targówku. Gdzie dokładnie będą nowe światła?

a Bemowie światła pojawią się na ulicy Połczyńskiej przy Lustrzanej a we Włochach na alei Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Tapicerską. W obu lokalizacjach zebry zostały nisko ocenione w audycie przejść dla pieszych. Światła będą wyposażone w automatyczną detekcję pieszych i pojazdów. W rejonie wymienione zostaną także płyty chodnikowe wraz z płytami z wypustkami dla osób niewidomych i niedowidzących. Wytyczone zostaną też przejazdy rowerowe – na Bemowie przy zebrze przez Połczyńską, a we Włochach wzdłuż przejścia przez Tapicerską. Wykonawca ma 45 dni od podpisania umowy na realizację tych prac.

Z kolei na Targówku prace mogą potrwać aż 100 dni. Chodzi o budowę świateł na skrzyżowaniu ulic: Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku wraz z poszerzeniem Kondratowicza od strony wschodniej, wyznaczeniem trzech przejazdów rowerowych i wymianą chodnika – także tego po południowej stronie Kondratowicza w kierunku Świętego Wincentego. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Prosty odcinek ulicy Kondratowicza powoduje, ze wielu kierowców przekracza tam prędkość. Tylko w latach 2015-2020 w tym miejscu doszło do pięciu zdarzeń drogowych: czterech wypadków i jednej kolizji.