O nowej mieszkance stołeczny ogród poinformował w mediach społecznościowych. Nowa panda ruda nosi imię Nanu i ma rok. Przyjechała z ogrodu zoologicznego Nordens Ark w Szwecji. Jest przyjazna, odważna i ciekawska. Chętnie zwiedzała swoją nową wolierę. Na razie jednak nie można oglądać Nanu. Przez kilka najbliższych dni będzie przebywała na zapleczu. Potrzebuje czasu na aklimatyzację w nowym miejscu. Kiedy już będzie oswojona z warszawskim ZOO - zamieszka na wybiegu razem z samczykiem Pabu. Pracownicy ZOO maja nadzieję, że zwierzaki przypadną sobie do gustu. Panda ruda nazywana jest również pandą mniejszą. W naturze żyje w Chinach, Indiach i Nepalu. Zamieszkuje dziuple lub nory w korzeniach drzew. Po raz pierwszy ten gatunek został opisany w 1825 roku przez francuskiego zoologa Frédérica Cuviera. Wycinanie lasów i kłusownictwo doprowadziły do spadku populacji. Panda ruda stała się gatunkiem zagrożonym wyginięciem.
W stołecznym ZOO zamieszkała nowa panda ruda
2021-06-17
11:46
To samiczka. Przyjechała ze Szwecji. Będzie partnerką mieszkającego już w Warszawie samca o imieniu Pabu.