W Szpitalu Południowym powstał oddział dla noworodków imienia WOŚP

2022-10-05 7:30
Szpital Południowy
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy/Facebook

Oddział neonatologii został tam przeniesiony ze Szpitala na Solcu. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków o wartości prawie 6 milionów złotych. To 12. oddział imienia WOŚP w Polsce.

Oddział ginekologiczno–położniczy i oddział neonatologiczny przeniesiono do Szpitala Południowego pod koniec czerwca z placówki na Solcu. Od chwili ich uruchomienia w Szpitalu Południowym przyszło na świat już ponad 200 dzieci. Sprzęt medyczny z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił na oddział neonatologii, blok porodowy i oddział położniczy Szpitala Południowego. Posłuży do leczenia i ratowania życia noworodków urodzonych po 32. tygodniu ciąży.

Fundacja WOŚP wyposażyła 10 stanowisk opieki intensywnej. W każdym znajduje się nowoczesny, hybrydowy inkubator, który, w zależności od potrzeb pacjenta, może być otwarty lub tradycyjnie zamknięty. Na oddziale do dyspozycji są również 4 stanowiska intensywnej terapii wyposażone w 4 respiratory z logo WOŚP. Fundacja przekazała również aparat do wentylacji nieinwazyjnej z najnowocześniejszą funkcją synchronizacji oddechu.