W szpitalu w Legionowie będzie SOR

2024-04-23 7:10
Szpital
Autor: pixabay.com

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma zacząć działać 1 lipca. Placówka jest już tak dobrze zorganizowana, że może go uruchomić. Lecznica działa od dwóch lat.

Szpital w Legionowie jest filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Działa od 2022 roku. Po dwóch latach okaząło isę,że plaćówka może w końcu uruchomic Szpitalny Oddział Ratunkowy. To historyczny moment takjże dla miasta. Marzenie o szpitalu trwało przez wiele dekad. Pojawiła się prywatna klinika, później szpital onkologiczny niedaleko Legionowa, później powstał szpital wojskowy. Teraz w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia mieszkańcy będą mogli liczyć na natychmiastową pomoc, na miejscu, nie czekając na karetkę z Warszawy.

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk ocenia, że powstanie SOR-u to "przejaw większej filozofii, którą chcemy wdrażać w całym kraju (...) Chcemy, żeby wojsko było bliżej społeczeństwa, a społeczeństwo bliżej wojska. To są dzisiaj dwa kluczowe elementy, które muszą się zazębić, aby odporność państwa była na jak najwyższym poziomie". Podkreślił, że chce, aby wojskowa służba zdrowia służyła zarówno wojsku, jak i mieszkańcom.