W Wesołej powstaje nowe liceum ogólnokształcące

2022-06-23 6:40
Warszawa
Autor: Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Wmurowano już kamień węgielny na budowie nowej szkoły. Budynek stanie przy ulicy Słowackiego. Na uroczystości obecny był prezydent Warszawy.

Burmistrz dzielnicy Wesoła - Marian Mahor - powiedział, że "Jest to moment szczególny, historyczny dla Wesołej, ale myślę, że też dla Warszawy. Wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt użyteczności publicznej to zawsze zwieńczenie wielu przygotowań. W przypadku kamienia węgielnego liceum w Wesołej to także zwieńczenie marzeń wielu rodzin, naszej młodzieży, całej społeczności lokalnej" . Nowa placówka nie będzie tylko miejscem przekazywania i zdobywania wiedzy. Ma stać się też centrum aktywności młodzieżowej: kulturalnej, sportowej i społecznej.

Nowa siedziba dla liceum była bardzo potrzebna. Dzielnica rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki tej inwestycji będzie miała placówkę na 600 osób. Koszt budowy to ponad 34 miliony złotych. W szkole znajdą się między innymi: aula widowiskowa na ponad 200 miejsc, sala sportowa, siłownia oraz wewnętrzne patio. Zgodnie z umową prace mają się zakończyć w listopadzie 2023 roku.