Warszawską Kartę Miejską wyrobimy przez internet

2022-04-15 6:48
Warszawska Karta Miejska
Autor: fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Ruszył pilotażowy program Zarządu Transportu Miejskiego. W sieci można też wgrać na nią uprawnienia nie wychodząc z domu. To w ramach Elektronicznego Punktu Obsługi Pasażerów.

Za pośrednictwem portalu można umówić się na spotkanie informacyjne dotyczące komunikacji miejskiej w stolicy a także złożyć wnioski o kartę miejską oraz wgrać uprawnienia karty warszawiaka. Przy składaniu w e-POP wniosku o wydanie karty, można wybrać sposób odbioru dokumentu. Można to zrobić w Punktach Obsługi Pasażerów lub zamówić wysyłkę na adres podany we wniosku. W przypadku wysyłki karty konieczne jest spotkanie on-line przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams, podczas którego zostanie weryfikowana jest tożsamość oraz dokumenty niezbędne do wydania uprawnień.

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do korzystania z e-POP oraz dzielenia się opiniami i sugestiami na jego temat. Uwagi można wysyłać na adres: opinie@ztm.waw.pl. Jak zaznacza ZTM - e-POP ma charakter pilotażowy, a uwagi i opinie pozwolą na jego dalszy rozwój i rozbudowę o kolejne funkcje.