Warszawski Dzień Zwierząt już w ten weekend

2024-05-22 9:56
Pies
Autor: foto: pixabay.com

Będzie w niedzielę (26.05) w Multimedialnym Parku Fontann. To wydarzenie dla wszystkich miłośników czworonogów. W tym roku hasło pikniku brzmi "Warszawa dla Matki Natury".

W tym roku Warszawski Dzień Zwierząt wraca do korzeni. Zaproszeni są wszyscy, którzy dbają o środowisko naturalne oraz starają się zachować harmonię z naturą i wszystkimi jej stworzeniami. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja skupiać się będzie przede wszystkim na edukacji między innymi w zakresie: opieki weterynaryjnej, sterylizacji, czipowania oraz odpowiedzialnej troski o zwierzęta domowe.

Tegoroczne święto w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu będzie w godzinach 11:00-17:00. Na wydarzeniu nie zabraknie podopiecznych Schroniska na Paluchu. Na miejscu pojawi się około 150 psów. Warszawski Dzień Zwierząt świętować będą także adoptowane czworonogi z Palucha. Będą psie pokazy rally-o, konkursy z nagrodami, loterie oraz kiermasz rzeczy dla zwierząt. Uczestnicy będą mogli poznać techniki udzielania pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom, a właściciele psów i kotów bezpłatnie je zaczipują. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego. W kociej strefie razem z wolontariuszami będzie można zrobić własnoręcznie matę węchową albo zabawkę dla kota.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Zorganizowane zostaną specjalna strefa i warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem wydarzenia jest Schronisko na Paluchu im. Jan Lityńskiego. Wśród partnerów – poza miejskimi jednostkami – znalazły się organizacje zajmujące się między innymi: kotami, fretkami czy królikami.