Weekendowe zmiany na stołecznych ulicach

2021-10-29 7:37
Chryzantemy
Autor: Magdalena Gierech.Eurozet

To z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. W wielu miejscach zmiany będą obowiązywały juz od jutra (30.10). Sprawdziliśmy, co i gdzie się zmieni.

Zmiany będą niemal przy wszystkich stołecznych cmentarzach. Będą dotyczyły zakazów wjazdu dla samochodów,zakazów parkowani czy wprowadzenia ruchu jednokierunkowego.

Przy Cmentarzu Bródnowskim od 30 października do 1 listopada zamknięte dla aut i wyłączone z parkowania będa ulice: Świętego Wincentego (od ronda Żaba do Gilarskiej), Gościeradowska (od Borzymowskiej do Kołowej), Borzymowska od (Gościeradowskiej do Świętego Wincentego) oraz Kołowa (od Handlowej do Świętego Wincentego). Na ulicy Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (w stronę Witebskiej) i zamknięte będzie połączenie ze Świdnicką. Smaochodó nie zostawimy także na ulicach: Samarytanka (od Dalanowskiej do Świętego Wincentego), Borzymowskiej (od Dalanowskiej do Gościeradowskiej, Smoleńskiej (od Witebskiej do Świętego Wincentego) oraz Witebskiej (od Ossowskiego do Węgrowskiej).

Dodatkowo, od 31 października 1 listopada, dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą: wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka, ulica 11 Listopada (od Letniej do Starzyńskiego), rondo Żaba, ulice Świętego Jacka Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli, Matki Teresy z Kalkuty (od Wysockiego do Ogińskiego oraz od Rembielińskiej do Świętego Wincentego) i Chodecka (od Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty)

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (od Rembielińskiej do Ogińskiego - w stronę Ogińskiego), Rembielińskiej (od Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty - w stronę Matki Teresy z Kalkuty) oraz Ogińskiego (od Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej - w stronę Siedzibnej). Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Staniewickiej, Pożarowej, Rembielińskiej (od Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty) oraz Chodeckiej (od Boliwara do Wyszogrodzkiej i przed skrzyżowaniem z Matki Teresy z Kalkuty). Parkingi zostaną wytyczone na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy Rembielińską i Ogińskiego) i Wysockiego (na odcinku od Bartniczej do Syrokomli).

Jeśli chodzi zaś o Cmentarz Powązkowski i Cmentarz Wojskowy, to od 31 października do 1 listopada dla ruchu zamknięte będa ulice: Powązkowska ()od Trasy AK do Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej), zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty - od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do Anielewicza), wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza - od Anielewicza do Dzikiej) oraz Wawrzyszewska i Świętego Stanisława. Jednokierunkowe zaś staną się: Elbląska (od Przasnyskiej do Krasińskiego - w stronę Krasińskiego), Krasińskiego (od Elbląskiej do Broniewskiego - w stronę Broniewskiego), Duchnicka (od Przasnyskiej do Powązkowskiej -w stronę Powązkowskiej), Przasnyska (od Rydygiera do Duchnickiej - w stronę Duchnickiej), a także Tatarska i Ostroroga (od Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej - w stronę Wawrzyszewskiej).

Oprócz tego - zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Powązkowskiej (od Rydygiera do Burakowskiej), Elbląskiej (przed skrzyżowaniem z Krasińskiego), Przasnyskiej (od Rydygiera do Duchnickiej), Krasińskiego (od Elbląskiej do Broniewskiego), Obozowej (po południowej stronie ulicy pomiędzy Wawrzyszewską a Płocką). Parkingi zostaną zaś wytyczone na ulicach: Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy Placem Niemena a Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od Anielewicza do Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i Ostroroga. W dniach 31 października – 1 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Ostrowieckiej.

Dużo zmian w ruchu także na Bielanach. To w okolicach Cmentarza Północnego i Cmentarza Wawrzyszewskiego. Od 30 października, do 1 listopada samochody nie wjadą ani nie zaparkują na ulicach: Wólczyńskiej (od ronda na skrzyżowaniu z Arkuszową do Wóycickiego), Wóycickiego (od Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza) i Opłotek (od Wólczyńskiej do Palisadowej. Jeden kierunek ruchu będzie natomiast obowiązywał na ulicach: Palisadowej (w stronę Wóycickiego), oraz Wóycickiego (od Pułkowej do Żubrowej - w kierunku cmentarza).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Wólczyńskiej od (Wóycickiego do Estrady), Estrady (od Palisadowej do Wólczyńskiej) oraz Palisadowej. Dodatkowo od 30 października do 1 listopada nie będzie mozna skręcać w lewo z Pułkowej w Dzierżoniowską. W niedzielę (31.10) i poniedziałek (1.11) zaś , 31 października i 1 listopada, zamknięte dla ruchu i wyłączone z parkowania będą ulice: Wólczyńska (od alei Reymonta do Arkuszowej), Arkuszowa (od Estrady do Wólczyńskiej) oraz Nocznickiego (od Kasprowicza do Wólczyńskiej). Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie zapewniony ulicami: Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami: Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Przy Cmentarzach w Rembertowie i Marysinie wyłącozne z ruchu samochodowego i parkowania będą ulice: Grzybowa (od Zygmunta III do Sosnowej) i Korkowa w okolicy cmentarza. Nie zostawimy aut także na ulicach: Grzybowej (od Gembarzewskiego do Zygmunta III), Dokerów (od Zygmunta III do Fizylierów), Zygmunta III (pomiędzy Dokerów a Grzybową) oraz Działyńczyków (pomiędzy Dwóch Miedzy a Grzybową).

Przy Cmentarzu na Tarchominie zamknięta dla ruchu i wyłączona z parkowania będzie ulica Mehoffera na odcinku od Ordonówny do Myśliborskiej. Z kolei tylko parkowanie zabronione będzie na Mehoffera (od Ceglanej do Ordonówny), Milenijnej (od Ćmielowskiej do Pomorskiej), Pomorskie oraz Majolikowej (od Pomorskiej do Mehoffera).

Z kolei wokół Cmentarzy we Włochach i Ursusie ratusz wyłączy z ruchu i parkowania ulicę Ryżową na odcinku od Kleszczowej do alei 4 Czerwca 1989 roku. Z kolei na Orłów Piastowskich od Czerwonej Drogi do Królów Polskich będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Jeśli chodzi o Cmentarz Wolski wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach: Studziennej (w stronę Wolskiej), Sowińskiego (pomiędzy Karlińskiego i Jana Kazimierza - w kierunku Jana Kazimierza - oraz na odcinku od Pustola do Jana Olbrachta - w stronę Jana Olbrachta) oraz Pustola (od Antka Rozpylacza do Redutowej - w kierunku Redutowej). Nie zaparkujemy także na ulicach: Wolskiej (od Redutowej do Studziennej), Sowińskiego (od Karlińskiego do Jana Kazimierza i od Pustola do cmentarza), Studziennej i Szulborskiej. Obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z Wolskiej w Fort Wola, a Szulborska nie będzie miała połączenia z Sowińskiego.

Przy Cmentarzu Wilanowskim wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania na Przyczółkowej od Andrutowej do Drewny. Ruch na tym fragmencie odbywał się będzie tylko po jednym pasie, w kierunku Drewny. A przy Cmentarzach: na Służewie i Czerniakowskim nie będzie można zaparkować na Wałbrzyskiej oraz Powsińskiej wzdłuż cmentarzy.