Włodzimierz Karpiński został zawieszony w pełnieniu obowiązków

2023-03-01 8:45
Fot. Temida
Autor: brak danych

Ogłosił to na Twitterze prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Karpiński jest podejrzany o korupcję. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu.

Wczoraj (28.02) podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński - sekretarz Warszawy, były prezes miejskiej spółki MPO i były minister skarbu w rządzie PO usłyszał zarzuty i trafił na 90 dni do aresztu. W ocenie pełnomocnika podejrzanego, mierzy się on "z pomówieniami współpodejrzanych". W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej - Włodzimierz Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 milionów złotych. Na początku lutego podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał już były wiceminister skarbu Rafał Baniak. W tej sprawie łącznie podejrzanych jest 14 osób.

Włodzimierz Karpiński według śledczych otrzymał łapówkę w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Z kolei wśród 14 podejrzanych w tej sprawie są osoby, które odpowiedzą za różne przestępstwa, w tym udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Na tę chwilę sfinalizowano pewien etap tej sprawy, która dotyczy również wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych, a także powoływania się na wpływy w różnych instytucjach samorządowych.