Wola chce buspasa na Kasprzaka

2022-10-19 7:43
buspas
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Wszystko przez prace związane z budową trasy tramwajowej. Kiedy prace weszły w kolejny etap zaczęły tworzyć się ogromne korki. Narzekają na nie mieszkańcy Odolan.

Urzędnicy z wolskiego ratusza oraz radni zaproponowali, żeby wprowadzić w tym miejscu buspas, który prowadziłby przez plac budowy. Takie rozwiązanie zastosowano podczas budowy metra. Od dwóch tygodni wyjechać z Odolan jest bardzo ciężko. W korkach tkwią zarówno mieszkańcy podróżujący autami osobowymi, jak i ci podróżujący komunikacją miejską. Wolscy urzędnicy i radni proponują utworzenie buspasa, który odciążyłby zwężoną ulicę Wolską.

Do pomysłu odniósł się rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Dutkiewicz: "Co tydzień odbywa się spotkanie na którym obecni są m.in. przedstawiciele dzielnicy. Czekamy, w takim razie, na przedstawienie i omówienie tego pomysłu na tym spotkaniu". Tymczasowa organizacja ruchu została wprowadzona z początkiem października i obowiązywać będzie do końca roku. Zmiany dotyczą odcinka od Sowińskiego do Bema. Zamknięta została jezdnia Wolskiej w kierunku centrum, zmieniła się także liczba pasów na pozostałych ulicach w obszarze nowego placu budowy przy Kasprzaka.