Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Archidecezji Warszawskiej

2022-10-28 7:23
Znicz
Autor: fot.archiwum

Tradycyjnie na nekropoliach odprawiane będą Msze Święte. Nie zabraknie też procesji. Gdzie będą warszawscy biskupi?

W uroczystość Wszystkich Świętych (1.11) kardynał Kazimierz Nycz będzie przewodniczył o godzinie 13:00 Mszy Świętej w kościele Świętej Marii Magdaleny na Wawrzyszewie. Po niej metropolita warszawski poprowadzi procesję z modlitwą za zmarłych na Cmentarzu Wawrzyszewskim. O godzinie 11:30 zaś, w kościele Świętego Ignacego z Loyoli zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego, połączona z procesją na Cmentarz Północny na Wólce Węglowej.

W tym roku Mszy Świętej na Powązkach będzie przewodniczył biskup Michał Janocha. Liturgia rozpocznie się o godzinie 12:30 w kościele Świętego Karola Boromeusza, a po niej wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych na Cmentarz Powązkowski. Biskup Piotr Jarecki z kolei, będzie przewodniczył o godzinie 13:00 Mszy Świętej w kościele Świętej Katarzyny na Służewie, a następnie poprowadzi procesję żałobną na cmentarzu przy kościele. Także o godzinie 13:00 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Pikusa w kościele Świętego Grzegorza Wielkiego. Po niej wyruszy procesja na Cmentarz Wolski.

W Dzień Zaduszny (2.11) metropolita warszawski poprowadzi o godzinie 18:00 procesję żałobną do krypt Archikatedry Warszawskiej, gdzie pochowani są między innymi arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godzinie 19:00 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza.