XXIII Targi Wydawców Katolickich od czwartku w Arkadach Kubickiego

2017-03-27 10:22
XXIII Targi Wydawców Katolickich
Autor: XXIII Targi Wydawców Katolickich

Targi odbędą się od czwartku (30.03) do niedzieli (02.04) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń dla środowiska wydawców publikacji religijnych. W tym roku zapowiedziało swój udział ponad 160 wystawców.

Podczas XXIII Targów Wydawców Katolickich, polscy i zagraniczni wydawcy zgromadzeni w Arkadach Kubickiego zaprezentują czytelniczej publiczności ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat. Tegoroczna edycja Targów przypada w Wielkim Poście, Roku Brata Alberta oraz w Roku Maryjnym - 300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, 300-lecie objawień Matki Bożej w Aparecidzie i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

W programie targów bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników. Wśród licznych spotkań odwiedzający m.in. będą mieli możliwość rozmowy z Księdzem Kardynałem Zenonem Grocholewskim; byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary, Wincentym Łaszewskim doktorem teologii, pisarzem, tłumaczem, badaczem w zakresie antropologii mariologicznej, międzynarodowym autorytetem w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy, czy z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem, autorami książki Tajemnice Fatimy - Największy sekret XX wieku. Podczas Targów odbędą się panele dyskusyjne, m.in: debata o plusach i minusach mediów społecznościowych, Instytut Książki zaprasza na spotkanie "Wyzwania wiary" z Szymonem Babuchowskim, Krzysztofem Kuczkowskim i Wojciechem Wencel. W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak i Tomasz Wolny. W niedzielę (02.04) organizatorzy zapraszają do Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Jak co roku odbędzie się też gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks 2017", która odbędzie się w sobotę (01.04) o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana na Pradze Północ. W trakcie tej uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główna i Nagrody Specjalne FENIKS oraz Nagrody i wyróżnienie przyznane w 16 konkursowych kategoriach: "seria wydawnicza", "literacka", "nauki kościelne", "edytorska", "książka dla dzieci", "książka dla młodzieży", "książka autora zagranicznego", "historia", "historia sztuki", "duchowość", "publicystyka religijna", "eseistyka", "świadectwo", "multimedia", "wydawnictwo muzyczne", "tłumacz". Pamiątkowe statuetki odbiorą również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2017, która przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach.