Za parkowanie można płacić kolejną aplikacją

2022-11-03 6:11
Parkomat
Autor: fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Mowa o Flowbird. Działa w stolicy od wczoraj (2.11). To trzeci operator płatności mobilnych w mieście.

Do tej pory można było uiszczać opłaty za parkowanie poprzez aplikacje SkyCash i moBILET. Teraz jest także Flowbird. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich: "Rozszerzenie oferty płatności mobilnych w warszawskiej strefie ma za zadanie podniesienie jakości usług – im większa konkurencja wśród operatorów, tym lepsze działanie i większe możliwości poszczególnych aplikacji. Opłaty za parkowanie w każdej z nich są takie same, jednak chcemy, aby kierowcy mogli dopasować usługę do osobistych preferencji".

Flowbird, tak jak pozostali operatorzy, zapewnia możliwość opłacenia postoju bez szukania parkomatu, opłacenie konkretnego czasu parkowania czy spersonalizowane powiadomienia o zbliżającym się wygaśnięciu biletu. Żeby opłacić bilet parkingowy nie trzeba mieć smartfona. Użytkownicy aplikacji mają zapewnioną możliwość płacenia SMS-em lub komendami głosowymi. Te metody nie wymagają pobrania aplikacji, niemniej należy być zarejestrowanym użytkownikiem usługi i zadeklarować odpowiednie źródło płatności, czyli kartę płatniczą lub wirtualną portmonetkę.

Przypomnijmy, opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8:00-20:00. Zapłacić za postój pojazdu trzeba niezwłocznie po zaparkowaniu. Pierwsza godzina kosztuje 4,50 zł, druga godzina – 5,40 zł, trzecia godzina – 6,40 zł, czwarta i kolejne godziny – po 4,50 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 10 minutom postoju. Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu.