Zawodnicy wybiegną na ulice Warszawy

2021-09-24 8:36
Utrudnienia związane z 43. Maratonem Warszawskim
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

W niedzielę (26.09) będzie 43. Maraton Warszawski. Z tego powodu wiele ulic będzie wyłączonych z ruchu. Pierwsze zmiany wejdą w życie już w sobotę (25.09).

Oprócz biegu na długim dystansie, zorganizowane będą także zmagania na krótszych dystansach: półmaraton, bieg sztafetowy i bieg na 5 kilometrów. W związku z tym warszawiacy w weekend muszą się liczyć z utrudnieniami w Śródmieściu, na Mokotowie, Pradze Północ, Pradze Południe, Żoliborzu i Bielanach.

Już od jutra (25.09) od godziny 20:00 zamknięte zostaną ulice w okolicach startu i mety biegów. Kierowcy nie będą mogli przejechać Wisłostradą (na odcinku między ulicami Krasińskiego i Grodzką). Zamknięte zostaną ulice: Sanguszki, Konwiktorska , Wybrzeże Gdańskie na odcinku między Krasińskiego a Grodzką. Jezdnia w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas. Dojazd do PKOL będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego.

W niedzielę zawodnicy rywalizujący w maratonie wystartują z ulicy Konwiktorskiej w czterech turach w godzinach: 8:00, 8:15, 8:30 i 8:45. Pobiegną przez Śródmieście i Żoliborz na Pragę przez most Świętokrzyski, następnie powrócą na lewą stronę Wisły i ruszą na Mokotów do ulicy Gagarina, gdzie zawrócą i pobiegną na Żoliborz i Bielany. Mostem Gdańskim przedostaną się na Pragę, pobiegną wzdłuż ogrodu zoologicznego i mostem Świętokrzyskim wrócą na Powiśle, aby zakończyć rywalizację na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Uczestnicy rywalizujący w 15. Półmaratonie Warszawskim wystartują z ulicy Moliera w czterech turach: o 12:00, 12:30, 12:45 i 13:00. Biegacze dołączą do trasy maratonu dobiegając Królewską do Krakowskiego Przedmieścia skąd wspólną trasą pobiegną na Bielany, Pragę, Śródmieście gdzie zakończą swój bieg na wspólnej mecie z maratończykami. Ulice mają być stopniowo otwierane po przebiegnięciu ostatnich uczestników.