Zbliża się 38. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

2022-10-10 8:00
Ks. Jerzy Popiełuszko
Autor: popieluszko.bloog.pl

Przypada na 19 października. Centralne uroczystości rocznicowe odbędą się w kościele Świętego Stanisława Kostki na Żoliborzu. Poinformowało o tym biuro prasowe Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki.

Obchody rocznicy rozpoczną się 16 października o godzinie 19:00 pokazem spektaklu teatralnego "Pokonać piekło" w wykonaniu teatru "Nie teraz". Widowisko zostanie wystawione na scenie Domu Amicus w parafii Świętego Stanisława Kostki. Zostało wyreżyserowane przez Tomasza Żaka i ukazuje mistyczną rozmowę błogosławionego kapelana "Solidarności" i Świętego Andrzeja Boboli. 18 października zaś o godzinie 19:00 w Domu Amicus odbędzie się "Wieczór świadków", czyli spotkanie ze świadkami życia księdza Jerzego.

Centralnym punktem obchodów będzie Msza Święta rocznicowa z modlitwą o kanonizację męczennika, która zostanie odprawiona 19 października o godzinie 18:00 w żoliborskim kościele świętego Stanisława Kostki. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele: rodziny Popiełuszków, rządu, samorządów, regionów i zakładów pracy NSZZ "Solidarność", służb mundurowych, instytucji publicznych a także środowisko przyjaciół i współpracowników księdza Jerzego.Obchody zakończą się 30 października "Pieśniami wiary i wolności", czyli wspólnym wykonaniem pieśni śpiewanych w czasie mszy za ojczyznę odprawianych przez księdza Popiełuszkę.