Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji warszawskiej

2021-10-28 8:53
Archidiecezja Warszawska
Autor: brak danych

W tym roku będą połączone z dziękczynieniem za beatyfikację kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej. W planach jest między innymi Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych. Co jeszcze będzie się działo?

Światowe Dni Młodzieży obchodzone są w tym roku na szczeblu diecezjalnym. W archidiecezji warszawskiej obchody przypadną na 20 listopada.Rejonowy duszpasterz dzieci i młodzieży - ksiądz Zbigniew Sawiak mówi, że: "Światowe Dni Młodzieży to duchowa pielgrzymka młodych ku Chrystusowi, szukanie Go i pójście z Nim przez życie". Przypomina, że Jan Paweł II ustanawiając ŚDM zaznaczył, że "wszyscy młodzi muszą czuć, że Kościół im towarzyszy". I właśnie w tym duchu zostanie zorganizowany tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży w archidiecezji warszawskiej. Obchody ostały podzielone na dwa etapy i wpiszą się w dziękczynienie za nowych błogosławionych – kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką.

Już dziś (28.10) października Mszą Dziękczynną o godzinie 19:00 rozpocznie się Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych do archikatedry Świętego Jana Chrzciciela. Każdego dnia młodzi z poszczególnych dekanatów oraz uczniowie nawiedzą grób błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymowanie to zakończy się obchodami Diecezjalnego Dnia Młodzieży 20 listopada. Uroczystości 36. Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem w Świątyni Opatrzności Bożej.