"Zdrowo-rowerowo" już w ten weekend

2024-04-17 10:24
Piknik Zdrowo-rowerowo
Autor: Straż Miejska m. st. Warszawy

To piknik w Miasteczku Ruchu Drogowego na Woli. W sobotę (20.04) będzie tam mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Sprawdziliśmy, co będzie się działo.

Od 11:00 do 16:00 przy ulicy Sołtyka będzie można za darmo skorzystać z wielu atrakcji. Doroczny piknik „Zdrowo-rowerowo, to jednak przedewszystkim okazja do sprawdzenia i podszkolenia swoich umiejętności przepisowej jazdy na rowerze. Strażnicy miejscy zaproszą też między innymi do obejrzenia z bliska smogowozu i dronów pracujących przy kontroli zawartości dymu wydobywającego się z kominów. Będzie można zobaczyć wyposażenie i porozmawiać o interwencjach Ekopatrolu oraz wziąć udział w małym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie są także pokazy samoobrony w wykonaniu instruktorów technik i taktyk interwencji.

Na uczestników sobotniego pikniku czekać mają również: wóz strażacki, symulator dachowania oraz tzw. alkogogle. Zmęczeni będą mogli posilić się grochówką, napić lemoniady lub warszawskiej kranówki z cysterny, zjeść prażonej kukurydzy lub spróbować waty cukrowej. Na wydarzenie można przyjechać własnym rowerem i pod okiem strażników dokonać jego przeglądu lub wypożyczyć rower na miejscu. Patronem medialnym pikniku jest Radio Plus Warszawa.