Zmiany komunikacyjne w rejonie budowy metra na Woli

2017-03-22 9:17
Budowa metra na Woli
Autor: fot. Radio Plus Warszawa

Kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową metra dotyczą Górczewskiej. Korekta dotknie głównie pasażerów komunikacji miejskiej. Na odcinku od Księcia Janusza do Deotymy ruch będzie odbywał się po południowej stronie jezdni.

Zmiany wejdą w życie w środę (22.03) od godziny 22.00. Ruch w między ulica Księcia Janusza a Deotymy, poprowadzony będzie tylko południową stroną jezdni. To miejsce zmieni się w plac budowy. Północną stroną przebiegać będzie przejście dla pieszych. Na swoim dotychczasowym miejscu zostaną przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej: przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego. Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do Wolskiej mogą poruszać się wszyscy bez ograniczeń. Jednak na skrzyżowaniu z Wolską muszą się skręcić albo w prawo albo w lewo, ponieważ na wprost do ulicy Kasprzaka, przejadą tylko autobusy i taksówki. Dodatkowo, od środy (22.03) zmieniony będzie kierunek ruchu na Batalionu AK "Zośka" - ruch na tej ulicy będzie odbywał się w stronę Elekcyjnej - w godz. 22.00 – 5.00 możliwy będzie wyjazd na Elekcyjną.

Zmienią się też lokalizacje niektórych przystanków autobusowych. Zawieszony zostanie przystanek 02 Park Moczydło w zamian uruchomiony będzie przystanek 52 PARK MOCZYDŁO zlokalizowany za skrzyżowaniem z Elekcyjną. Pasażerów linii 155 i 167, także czekają zmiany. Przystanek 53 Redutowa zostanie przeniesiony na Jana Olbrachta - przed skrzyżowaniem z Redutową. Przystanek 52 Redutowa zlokalizowany będzie na ulicy Redutowej ale za skrzyżowaniem z Jana Olbrachta. Autobusy już nie "na żądanie" ale obowiązkowo zatrzymywać się będą na przystankach Elekcyjna i Monte Cassino. Uruchomiony zostanie przystanek zastępczy 51 Ordona przy ulicy Kasprzaka za skrzyżowaniem z Ordona - w kierunku wschodnim.