Zmieni się organizacja ruchu na Placu Trzech Krzyży

2022-12-29 6:01
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Drogowcy układają asfalt na wschodniej części placu. Po zakończeniu tych robót udostępnią jezdnię kierowcom samochodów osobowych i autobusom komunikacji miejskiej Zmiany będą obowiązywały, co najmniej do kwietnia.

Roboty związane z układaniem asfaltu prowadzone są od Alej Ujazdowskich do skrzyżowania z ulicą Książęcą, a także w rejonie pomnika Wincentego Witosa. Po zakończeniu tych prac, w piątek, (30.12) popołudniu kierowcy będą mogli tędy pojechać w stronę ronda de Gaulle’a. Ostatnia, wierzchnia warstwa asfaltu zostanie położona już po okresie zimowym. Wjeżdżający na Plac Trzech Krzyży z Alej Ujazdowskich będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Nadal niedostępny pozostanie skręt w stronę Wiejskiej i Instytutu Głuchoniemych. Przed skrzyżowaniem z Książęcą kierowcy skorzystają z dwóch pasów: do jazdy prosto oraz prosto i w prawo.

Wyjazd z ulicy Książęcej na Plac Trzech Krzyży nadal będzie możliwy w lewo lub w prawo. Programy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu zostaną dopasowane do zmian w ruchu. Dla jadących od ronda de Gaulle’a dostępne będą dwa pasy do jazdy prosto Nowym Światem na południe – jezdnią zachodnią. Dodatkowo z prawego kierowcy będą mogli skręcić w Mokotowską, a z lewego zawrócić na plac. Umożliwiony zostanie wyjazd z Hożej na Aleje Ujazdowskie.

Drogowcy skoncentrują swoje prace na północnej części placu. Wyłączona z ruchu pozostanie również jezdnia na placu pomiędzy Nowym Światem i Bracką. Cały czas wygrodzony będzie teren wokół kościoła Świętego Aleksandra. Nie zmieni się organizacja ruchu w rejonie Wiejskiej i Prusa. Na Wiejskiej utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy pomiędzy Frascati a Prusa. Na tym odcinku obowiązuje też zakaz zatrzymywania się. Parkowanie jest dopuszczone wyłącznie na wyznaczonych do tego miejscach. Kierowcy muszą skręcić z Wiejskiej w Prusa i z Prusa w Wiejską. Piesi będą mogli przekroczyć plac po "zebrze" na wysokości Instytutu Głuchoniemych. Droga dla rowerów wzdłuż Alej Ujazdowskich, na czas prac, zostanie zamknięta na wysokości pomnika Witosa. W związku z nową organizacją ruchu autobusy linii: 109, 127, 171, N33, N83 w kierunku pętli: Torwar, Browarna, Zajezdnia Woronicza, PKP Piaseczno pojadą ulicą Bracką do Placu Trzech Krzyży. Wszystkie linie kursować będą nową – wschodnią – jezdnią.