Zmieni się organizacja ruchu w okolicy widuktów Trasy Łazienkowskiej

2022-12-30 7:12
Autobus WTP
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To z powodu rozbiórki estakady południowej. Całkowicie dla ruchu zamknięte zostanie Rondo Sedlaczka. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Prace zaczną się 2 stycznia i potrwają do odwołania. Z tego powodu konieczne jest zamknięcie na ich czas Ronda Sedlaczka, które znajduje się tuż pod wiaduktami. Linie 109 i 171 w kierunku Torwaru dojadą tylko do przystanku "Śniegockiej". Z kolei 107 i 159 w kierunku Siekierek pojadą ulicami: Myśliwiecką, Hoene-Wrońskiego, Górnośląską, Solec oraz Czerniakowska i dalej swoimi trasami. W kierunku krańców Esperanto, CH Blue City przez: Czerniakowską, Solec, aleję Armii Ludowej, Plac Na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie oraz Piękną.

Autobusy 108 w kierunku krańca Książęca pojadą objazdem: Bartycką, Czerniakowską, Solec, Wioślarską, Ludną i Kruczkowskiego. W kierunku Metra Wilanowska zaś: Kruczkowskiego, Rozbrat, Górnośląską, Solec, Czerniakowską i Bartycką. Linia 162 w kierunku Siekierek pojedzie: Rozbrat, Górnośląską, Solec i Czerniakowską. W kierunku Placu Hallera objazd poprowadzi przez: Czerniakowską, Solec, Wioślarską, Ludną i Kruczkowskiego.

Linie nocne N33 orazN83 w kierunku krańców Zajezdnia Woronicza i PKP Piaseczno będą kursowały: Rozbrat, Górnośląską, Solec, Czerniakowską i Powsińską. W kierunku Dworca Centralnego z kolei przez: Czerniakowską, Solec, Wioślarską, Ludną i Książęcą. Aż 13 przystanków autobusowych w okolicach prac zostanie zawieszonych. Będą też przystanki zastępcze.