32. Finał WOŚP. Ile uzbierano w tym roku?

2024-01-29 9:44
WOŚP w Grudziądzu
Autor: Łukasz Piekarski WOŚP w Grudziądzu

O godz. 20 w niedzielę w całym kraju rozbłysły "Światełka do nieba" - kulminacyjny moment 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego czasu zebrano ponad 100 mln zł. - podaje PAP.

Jak przekazał sztab, tuż przed "Światełkiem do Nieba", które tradycyjnie odbywa się o godz. 20, wolontariusze WOŚP zebrali ponad 100 mln zł.

W Warszawie scena, miasteczko i główne studio WOŚP powstały na błoniach PGE Narodowego i to tam o godz. 20 można było zobaczyć zwieńczające finał widowisko świetlno-muzyczne, ale wydarzenia towarzyszące finałowi WOŚP odbywały się w niedzielę w wielu miastach i miejscowościach w Polsce - podaje PAP. 

To jest ten czas, kiedy nie bijemy piany, podajemy konkrety - przez lata naszej działalności. Fundacja WOŚP zakupiła 71,5 tys. urządzeń medycznych.

- mówił podczas konferencji Jerzy Owsiak, współorganizator WOŚP. 

Podczas 32. Finału WOŚP zbierane są pieniądze zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tys. urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków w 2023 r. udało się zebrać 243 259 387,25 zł.